K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Inwestycje sportowe i rekreacyjne

0

Na terenie Ośrodka Sportu i Rozwoju w Ustce rozpoczęła się budowa piłkarskiego, pełnowymiarowego boiska treningowego. Wiosną 2020 roku rozpoczną się tam kolejne inwestycje.

Dofinansowanie w wysokości ponad 1.250 tys. zł z Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2024 Ustka przeznaczyła na inwestycje na terenie Ośrodka Sportu i Rozwoju. W pierwszej kolejności powstaje boisko pełnowymiarowe.

Jest ono długo wyczekiwane przez środowisko piłkarskie – mówi Radosław Szreder, prezes Ośrodka Sportu i Rozwoju w Ustce. – Na boisku będzie oświetlenie, które już jest realizowane. Okres zimowy nie przeszkadza. W tej chwili trwają prace przygotowawcze, prace drenarskie. Boisko będzie zdrenowane, będzie posiadało system nawodnienia i właśnie te prace są wykonywane. Na wiosnę już będą roboty trawiaste, czyli przenoszenie trawy z rolki. Będzie to boisko wyłącznie treningowe, ale pełnowymiarowe i w związku z tym będzie certyfikowane, a to oznacza, że będzie można na nim przeprowadzać także rozgrywki. Poza tym jeszcze w tym roku powinny zacząć się prace związane z budową drugiego kortu tenisowego.

Jak zapewnia wykonawca prac, latem przyszłego roku będą już z niego mogli korzystać młodzi piłkarze oddziału mistrzostwa sportowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Taki obiekt treningowy jest niezbędny dla rozwijającej się szkółki piłkarskiej. Budowane jest boisko trawiaste o wymiarach 115×69 m, które będzie miało ogrodzenie z piłko-chwytami. Pomyślano też o klubach piłkarskich przebywających latem na obozach w nadmorskim kurorcie. Nie tylko takie inwestycje będą realizowane na obiekcie Ośrodka Sportu i Rozwoju. Uwzględniono w nich także potrzeby mieszkańców i turystów odwiedzających Ustkę.

Miasto podpisało umowę z wykonawcą na budowę placu integracyjnego oraz nowego placu zabaw dla dzieci – informuje Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta Ustka. – Na początku tego roku przeprowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami, którzy wnieśli sporo uwag co do obu zadań. Część z nich uwzględniliśmy i w tej chwili przystępujemy do realizacji umowy. Place mają powstać do czerwca przyszłego roku. Plac integracyjny z zadaszoną wiatą to takie miejsce spotkań, pikników. Będzie też miejsce na ognisko. Natomiast plac zabaw to bardzo dużo nowych urządzeń. Jeden z mieszkańców zaproponował koparkę w piaskownicy i taka koparka będzie. Są też takie urządzenia, które wymagają interakcji ze strony dzieci, więc myślę, że będzie to bardzo ciekawe. Wykonawca najpierw będzie przystępował do projektowania, ponieważ jest to umowa w systemie Zaprojektuj i wybuduj. Prace budowlane rozpoczną się najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.

Koszt budowy placu integracyjnego to 800 tys. zł, a placu zabaw 1.100 tys. zł. Ta inwestycja częściowo dofinansowana jest ze środków unijnych w ramach rewitalizacji, którą Ustka realizuje już od kilku lat. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.