K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Książeczki sensoryczne

0

Uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku działający w Szkolnym Klubie Wolontariusza „Panda” wzięli udział w projekcie „Książeczka sensoryczna dla przedszkolaka”. Książeczki z wierszami Tuwima i Brzechwy zostały przekazane dzieciom z Przedszkola Integracyjnego nr 8 w Słupsku.

Książeczki sensoryczne dla sześciolatków z Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8 ,,Zamek Skarbów” w Słupsku były tworzone od połowy listopada przez około 20 uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Panda” przy Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Ręczne przygotowanie bogato zdobionych książeczek z wypukłymi wzorami było czasochłonne, dlatego uczniowie pracowali w dwu- lub trzyosobowych grupach. Łącznie powstało siedem kilkustronicowych książeczek, w których umieszczono wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jak przyznały nauczycielki z grupy starszaków, książeczki sensoryczne wpisują się w akcję rozwijania czytelnictwa wśród najmłodszych.
– Współpraca ZSA z naszym przedszkolem trwa od wielu lat – mówi Marta Czarniak, nauczycielka z grupy starszaków w Przedszkolu Integracyjnym nr 8 w Słupsku. Jedną z form współpracy była akcja rozwijająca czytelnictwo przedszkolaków. Nawiązując do naszego rocznego planu i Narodowego programu rozwoju czytelnictwa powstał pomysł wspólny z koordynatorami z klubu Panda, by zrobić takie cudowne książeczki sensoryczne, które pobudzają zmysły wzroku, dotyku czy słuchu. Jak widać dzieci bardzo radośnie nasz pomysł przyjęły. Jeżeli chodzi o współpracę, tęsknimy za naszymi wolontariuszami z Rolniczaka. Niestety nie mogą do nas przyjść i poczytać książeczki, ale dzięki tym książeczką możemy być bliżej z nimi.
Zostały one przekazane podczas kiermaszu świątecznego i są taką formą przedświątecznych prezentów – informuje Dorota Chaberska, nauczycielka z grupy starszaków w Przedszkolu Integracyjnym nr 8 w Słupsku. Dzieci mogły się cieszyć nimi już przed świętami.
Przedszkole już przekazało podziękowania za pracę wolontariuszy z Rolniczaka, a szkoła zapowiedziała
kontynuację współpracy i dostarczenie kolejnych książeczek w przyszłym roku. Książeczki będą wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych i terapeutycznych. Mają też umilić sześciolatkom czas spędzany w przedszkolu. Książeczki bardzo spodobały się dzieciom, które z chęcią czytały zapisane w nich wiersze. Niezbędne materiały papiernicze, dekoracyjne oraz techniczne potrzebne do wykonania projektu „Książeczka sensoryczna dla przedszkolaka”, zakupiono dzięki dofinansowaniu w wysokości 500 złotych z Funduszu Inicjatyw Lokalnych 2021 z Urzędu Miejskiego w Słupsku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.