K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pierniki nagrodzone

0

Wczoraj rozstrzygnięto rodzinny konkurs na najpiękniejszy domek z piernika zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, wśród których główną był weekendowy wyjazd w góry.

Zakończyła się druga edycja bożonarodzeniowego konkursu na najpiękniejszy domek z piernika. Wczoraj nastąpiło ogłoszenie laureatów konkursu zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Główną nagrodą w konkursie był weekendowy wyjazd do Zakopanego.

Na konkurs wpłynęło łącznie siedem prac – mówi Elżbieta Gryko, dyrektor GCKiP w Kobylnicy. – Były to prace ze Słupska, z gminy Kobylnica i z gminy Słupsk. Jeśli chodzi o zwycięzcę tego konkursu, to jury było w zasadzie jednomyślne. Dużo więcej emocji wzbudzało przyznanie miejsc drugiego i trzeciego. Ocenialiśmy głównie precyzję wykonania, sposób zdobienia, techniki dekoratorskie, ale także zaangażowanie dzieci. Nagrodą główną był oczywiście pobyt w jednym z pensjonatów na Gubałówce w Zakopanem. Serdecznie dziękujemy pani Krystynie Lassak z zaprzyjaźnionej gminy, z Kościeliska, za ufundowanie tej nagrody. Oprócz tego nagrodami były vouchery do jednego z marketów rtv/agd oraz upominki dla dzieci.

Wszystkie prace były bardzo starannie wykonane, a przy ozdabianiu słodkich domków nie zapomniano o żadnym z elementów konstrukcji. Komisja najwyżej oceniła pracę Kamili Wiły, która zdobyła pierwszą nagrodę. Po sukcesie tej edycji konkursu Centrum Kultury i Promocji planuje przeprowadzić go również w przyszłym roku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.