K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pomorski wolontariusz roku

0

Oliwia Mutka, wolontariuszka i uczennica klasy 3B II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku otrzymała nagrodę główną w kategorii „Wolontariusz Roku 2021 Korpusu Solidarności w województwie pomorskim”. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Malborku.

Oliwia Mutka jest uczennicą klasy 3B II Liceum Ogólnokształcącego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Słupsku. Zasiada też we władzach samorządu uczniowskiego obu tych szkół. Osiąga znaczące sukcesy w nauce, a jej ulubionym przedmiotem jest chemia. Śpiewa też w szkolnym chórze „Fantazja”. Jednak jej największą życiową pasją jest wolontariat. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej czynnie bierze udział w różnych akcjach charytatywnych na rzecz osób potrzebujących pomocy. Jest m.in. wolontariuszką Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek”, gdzie prowadzi zajęcia. W tym roku została laureatką konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.

Działałam w poprzednich miesiącach z osobami niepełnosprawnymi na basenie, a w poprzednich latach, kiedy umożliwiała to sytuacja panująca na świecie, czyli nie było jeszcze koronawirusa, to prowadziłam i uczestniczyłam w zajęciach sportowych organizowanych przez to stowarzyszenie – mówi Oliwia Mutka, wolontariuszka, klasa 3B, II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. – Poza tym wszystkim, poza akcjami w szkole, zbiórkami pieniędzy, żywności w sklepach, jestem też wolontariuszką Hufca ZHP Sławno. Mam tam swoją jednostkę harcerską – brygadę ratowniczą.
Oliwia od dwóch lat mocno angażuje się też w działającym przy II Liceum Ogólnokształcącym klubie wolontariatu „Micek i przyjaciele”. Jedną z niedawno przeprowadzonych przez nią akcji, była organizacja zbiórki pieniędzy w ramach kiermaszu na rzecz rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia „Wiatraczek”. Dzięki jej działaniom udało się pozyskać na ten cel 815 złotych, które na zeszłotygodniowym spotkaniu w siedzibie szkoły wraz z dyrektorem II liceum, Mariuszem Domańskim, przekazała wiceprezes stowarzyszenia „Wiatraczek”, Marcie Poziarskiej.

Pomagam, bo jest to coś, co wywołuje u mnie uśmiech. To styl mojego życia, bardzo lubię to robić. Czasami nawet nie wiem, że pomagam, nie zdaję sobie z tego sprawy, dopiero później niektórzy mi uświadamiają: kurczę, zrobiłaś coś dobrego dla innych. To po prostu część mojego życia, którą bardzo lubię, kocham, uwielbiam robić coś na rzecz innych, bo jak widzę, że ta druga osoba się uśmiecha, że mogłam jej pomóc w jakiś sposób, nawet zbierając pieniądze czy spędzając z nią chwilę czasu – bo po prostu tego potrzebowała, to czuję się lepiej, To pomaganie sprawia mi wielką radość, wywołuje uśmiech. A uśmiech drugiej osoby jest w tym wszystkim bezcenny.

Oliwia Mutka za wszystkie swoje charytatywne działania odebrała nagrodę główną w kategorii „Wolontariusz Roku 2021 Korpusu Solidarności w województwie pomorskim” podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się na początku grudnia w Urzędzie Miejskim w Malborku. Konkurs Korpusu Solidarności na Wolontariusza Roku jest inicjatywą Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.