K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sukcesy Amelii

0

Amelia Hinc, uzdolniona plastycznie uczennica klasy 3 D Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Słupsku ma na swoim koncie wiele artystycznych sukcesów. Jej ostatnim osiągnięciem było zajęcie pierwszego miejsca na Pomorskim Konkursie Plastycznym „Jesień na Kaszubach” organizowanym przez Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.

Amelia Hinc uczy się w 3 klasie I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Szarych Szeregów w Słupsku. Malowanie pejzaży zawsze było jej największą pasją. Towarzyszyła jej od dzieciństwa. Przez wiele lat stworzyła kilkadziesiąt obrazów, które, jak przyznaje, w sporej ilości przekazała bliskim osobom w formie prezentu. Tworzy w technice suchych pasteli, węgla oraz akwareli. Część swoich dzieł stworzyła w technice gwaszu. W najbliższym czasie planuje rozpocząć malowanie farbami olejnymi na płótnie. Najczęściej wybiera mały format, ale zdarza jej się też tworzyć w formacie zbliżonym do B1, czyli 1 metr na 70 centymetrów. Najwięcej czasu poświęciła obrazowi „Słoń”, który tworzyła przez dwa miesiące. Potrafi też wykonać realistyczne portrety, ale jak twierdzi, nie jest to dla niej ciekawe.

Głównie czerpię inspiracje z natury, np. podczas spacerów z moim psem czy z podróży – bardzo lubię podróżować. To mnie inspiruje do malowania natury, do przywlekania dzieł natury w moich dziełach, obrazach – mówi Amelia Hinc z klasy 3 D I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.
Amelia na swoim koncie ma udział w kilku konkursach plastycznych, w których zajmowała wysokie miejsca. Jej największym sukcesem jest zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Witkacy i ja” w Słupsku w 2019 roku. Namalowała obraz zatytułowany „Pani Acne to czy Flora?” w technice suchych pasteli i węgla oraz dodała też element natury w postaci kwiatów.

Następny był właśnie konkurs miejski organizowany przez moje liceum „Obrazy słowem malowane”. Namalowałam akwarelę inspirowaną wierszem Adama Mickiewicza pt. „Żeglarz”. Moim ostatni sukcesem było natomiast pierwsze miejsce wojewódzkim konkursie „Jesień na Kaszubach”, organizowanym przez Brusy. Narysowałam techniką suchych pasteli obraz, który przedstawia Kaszuby w kolorach jesieni, nad jeziorem we mgle – mówi Amelia Hinc.

W 2022 roku Amelia planuje nadal rozwijać swój talent i pasję. Zgłosiła się także do udziału w programie stypendialno-mentoringowym „Dziewczyny w grze!”, wspierającym edukację technologiczną młodych kobiet i przygotowującym je do pracy w branży gier wideo.

Niedawno zdecydowałam się wziąć udział w konkursie „Dziewczyny w grze!”, organizowanym przez CD Projekt i Fundację Perspektywy. To konkurs, który będzie trwał ponad rok, program stypendialny, gdzie 20 dziewcząt z całej Polski będzie prowadzonych przez swoich mentorów. Będą one zdobywały nowe doświadczenia i uczyły się technik cyfrowych – mówi licealistka.

Amelia uczęszcza też na dodatkowe zajęcia z rysunku i tworzy szkice ołówkiem. Uczy się historii sztuki, poznaje nowych artystów i inspiruje się pracami z różnych epok. Niedawno zainteresowała się abstrakcyjnym ekspresjonizmem. Jak zapowiada, nie zamierza porzucać swojej pasji. Planuje nie tylko malować w technice tradycyjnej, ale również rozważa przeniesienie swoich umiejętności do grafiki oraz animacji komputerowej. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.