K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpiecznie w święta

0

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku podsumowali okres świąt Bożego Narodzenia na drogach. Świąteczny weekend był raczej bezpieczny, doszło do jednego wypadku drogowego i dziesięciu kolizji. Policjanci prowadzili pomiary prędkości i kontrolowali trzeźwość prowadzących pojazdy.

Miniony okres świąt Bożego Narodzenia był czasem intensywnej pracy dla funkcjonariuszy słupskiej policji, którzy prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci patrolowali słupskie ulice i drogi w regionie, a łącznie od wigilijnego piątku przeprowadzili 185 kontroli pojazdów. W czasie trwania trzydniowego świątecznego weekendu na słupskich drogach było raczej spokojnie. Oprócz jednego wypadku, dziesięciu kolizji i ujęcia przez mundurowych kilku nietrzeźwych osób nie doszło do zbyt wielu poważnych zdarzeń drogowych i kryminalnych.

Funkcjonariusze licznie sprawdzali pojazdy, sprawdzali trzeźwość, mierzyli prędkość, sprawdzali stan techniczny pojazdów, pracowali przy obsłudze zdarzeń drogowych i biorąc pod uwagę liczby, wyniki naszej pracy, okazuje się, że można pokusić się o stwierdzenie, że było bezpiecznie. Policjanci pracowali bowiem przy jednym wypadku drogowym i przy dziesięciu kolizjach. Ujawnili przy tym osiem osób, które na pedał gazu nacisnęły zbyt mocno, w tym jedna osoba w obszarze zabudowanym przekroczyła prędkość o powyżej 50 km/h. Oprócz tego funkcjonariusze wyeliminowali z drogi dwóch nietrzeźwych kierujących, w tym jednego mężczyznę, który wsiadł za kółko w stanie nietrzeźwości, dodatkowo mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów – informuje mł. asp. Monika Sadurska, oficer prasowy KMP w Słupsku.

Do wspomnianego jedynego wypadku doszło w niedzielę, w drugi dzień świąt, po godzinie 6 rano w Sycewicach. Policjanci ustalili, że 22-leni kierujący volkswagenem passatem jadąc w kierunku Koszalina, z uwagi na pojawienie się na drodze sarny, zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w drzewo. Mężczyzna był trzeźwy. W wyniku zdarzenia pasażerowie doznali obrażeń. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.