K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przebudowa Transportowej

0

Mieszkańcy Kobylnicy i słupszczanie doczekają się w przyszłym roku drogi będącej alternatywą dla ulicy Witosa. W budżecie gminy Kobylnica znalazło się zadanie przebudowy ulicy Transportowej łączącej słupską ulicę Szczecińską z kobylnicką Kolejową.

Ulica Transportowa w Kobylnicy, przy której znajdują się między innymi baza słupskiego MZK i Indeka od lat była w fatalnym stanie. Jej nawierzchnię wielokrotnie łatano, ale duży ruch ciężkich pojazdów szybko niweczył te wysiłki. Trudności w poruszaniu się tym ciągiem potęgowały także zapadające się studzienki. Tymczasem przed laty wzdłuż tej ulicy zaczęły powstawać osiedla domów jednorodzinnych, co także miało wpływ na zwiększony ruch samochodowy. Władze gminy Kobylnicy dostrzegały te problemy, ale wciąż brakowało środków na poprawę tego stanu rzeczy. W przyszłym roku to się zmieni, ponieważ w budżecie gminnym przewidziano 8 milionów złotych na przebudowę tego ciągu komunikacyjnego. Wcześniej zmodernizowany został przejazd kolejowy, który znajduje się na wlocie w ulicę Kolejową. Zmienione zostało także jej oświetlenie.

Zmodernizowana ulica Transportowa łącząca ulicę Szczecińską z ulicą Kolejową ucieszy nie tylko pracowników znajdujących się przy niej firm czy mieszkańców pobliskich osiedli mieszkaniowych. Jest ona też alternatywą dla zatłoczonej szczególnie w godzinach szczytu ulicy Witosa. Z obu ulic korzystają przede wszystkim mieszkańcy miejscowości znajdujących się w gminie Kobylnica i dojeżdżający do Słupska do pracy, szkół czy po zaopatrzenie do wielkopowierzchniowych sklepów. Ulica ma być przebudowana w 2022 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.