K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koncert Galowy XXI Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2022

0

Zwycięzców XXI Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2022 w poszczególnych kategoriach oraz zdobywcę nagrody Grand Prix poznamy w niedzielę, 15 stycznia. Tego dnia od godziny 9 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach trwać będą przesłuchania finalistów. Najlepsi wystąpią o godzinie 18 w ramach koncertu finałowego.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk gwarantują znakomitą atmosferę. Wśród finalistów usłyszymy zarówno solistów, jak i zespoły. W tym roku festiwal poszerzył się o kolejną kategorię – rodziny. Wstęp na koncert jest darmowy.

Festiwal Kolęd i Pastorałek to wydarzenie z tradycją. Początkowo miało ono zasięg powiatowy, a każda edycja odbywała się rotacyjnie w innej gminie powiatu słupskiego. Od 11 lat impreza odbywa się w Jezierzycach Osiedlu. Pierwotnie realizowana była w hali widowiskowo-sportowej, natomiast od 9 lat festiwal gości w murach jezierzyckiego kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego. Z upływem czasu Festiwal Kolęd i Pastorałek stał się też imprezą bardziej prestiżową, w której uczestniczą artyści z całego kraju.

Finalistów XXI Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2022 wyłoni jury, w którego składzie zasiądą m.in. Monika Urlik i Monika Zytke.

Monika Urlik to polska piosenkarka i autorka tekstów, której muzyka to połączenie popu, soulu, gospelu oraz R&B. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Dzierżonowie, Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale artystycznym. Natomiast Monika Zytke jest dyrygentem i aranżerem z Gdańska oraz doktorem habilitowanym sztuki. Jako dyrygent specjalizuje się w muzyce pogranicza, łącząc ze sobą różne muzyczne światy – muzykę gospel z symfoniczną, muzykę żydowską z jazzem czy muzykę polską z japońskim tańcem tradycyjnym. Wszystko to we własnych aranżacjach.

Uczestnicy powalczą o atrakcyjne nagrody. Na zwycięzcę festiwalu czeka nagroda Grand Prix w wysokości 3000 złotych ufundowana przez firmę Markos.

Imprezę objęli patronatem Wójt Gminy Słupsk, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Starosta Słupski.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie internetowej www.kultura.slupsk.pl oraz na profilu Facebook Festiwal Kolęd i Pastorałek Jezierzyce. (źródło: CKiBP)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.