K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pierwsze duże mandaty

0

Z dniem 1 stycznia 2022 roku zmienił się taryfikator wykroczeń w ruchu drogowym. Tylko w tym roku funkcjonariusze słupskiej policji wystawili blisko 100 mandatów. Jedną z najwyższych kar, bo 2 tysiące złotych, zapłaci 21-letni kierowca.

Zapowiadane od niemal pół roku zmiany w taryfikatorze wysokości mandatów za wykroczenia w ruchu drogowym mimo wszystko zaskoczyły kierowców. Od początku roku słupscy funkcjonariusze policji wystawili blisko 100 mandatów. Wysokość kar finansowych zależy od popełnionego przewinienia. W miniony weekend jedną z najwyższych kar zapłacił 21-letni kierowca. Za przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanych o blisko 70 km/h kierującemu nałożono mandat w wysokości 2 tysięcy złotych.

Zdziwiona była również 19-letnia kierująca hyundaiem, która na jednej z ulic Słupska doprowadziła do zdarzenia drogowego podczas wyprzedzania autobusu. Została ona ukarana punktami karnymi oraz mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych – informuje sierż. szt. Jakub Bagiński z KMP w Słupsku. – Przypominamy o tym, że wysokość mandatów uległa zmianie, że kwoty tych mandatów zostały podwyższone i za spowodowanie zagrożenia wobec osoby pieszej policjant może nałożyć mandat w przedziale od 1,5 tysiąca złotych nawet do 3 tysięcy złotych, z kolei za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem mandat wzrósł do 500 złotych. Pamiętajmy również, że znacznemu podwyższeniu uległy mandaty za przekroczenie prędkości zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim.

Po ostatnich zmianach wykroczenia kierujących w rejonach przejść dla pieszych są surowo karane. Wsiadając za kierownicę, pamiętajmy również, że jeżeli popełnimy takie samo wykroczenie w ciągu 2 lat, kwota mandatu zostanie podwojona. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.