K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zostań arbitrem

0

Grałeś amatorsko w piłkę nożną i zawsze chciałeś być blisko futbolu? Możesz zostać sędzią piłkarskim. Właśnie rozpoczął się nabór kandydatów na 2022 rok.

Kurs sędziowski organizowany jest przez Kolegium Sędziów Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Bieganie z gwizdkiem po boisku daje dużo frajdy. Obracasz się w piłkarskim środowisku i aktywnie spędzasz czas.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zostać arbitrem piłkarskim zapraszamy na kurs sędziowski w Pomorskim Związku Piłki Nożnej – mówi Jarosław Boratyński, przewodniczący Kolegium Sędziowskiego Podokręgu Słupskiego PZPN. – On odbędzie się hybrydowo, czyli część online, a część zajęć na świeżym powietrzu. Można zgłaszać się do Pomorskiego Związku Piłki Nożnej poprzez adres mailowy [email protected]. Kadra sędziowska starzeje się z roku na ro. Nie ma nowego narybku,w związku z tym trwają nieustanne poszukiwania młodych ludzi – zarówno mężczyzn jak i kobiet – chętnych do udziału w kursie sędziowskim. Kurs sędziowski rozpoczyna się 15 stycznia tego roku.

Podokręg Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej boryka się z brakiem sędziów piłkarskich.

W samym podokręgu słupskim, czyli byłym województwie słupskim do obsługi meczów weekendowych, czyli piątkowych, sobotnich i niedzielnych potrzeba około stu sędziów – wylicza Jarosław Boratyński. – Obecnie dysponujemy 70 osobami, ale różne okoliczności losowe powodują, że mamy 40-50 sędziów do obsługi wszystkich zawodów.

Kurs ma na celu kompleksowe omówienie przepisów gry w piłkę nożną i przygotowanie kandydata do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Kandydaci, którzy ukończą kurs rozpoczną swoją przygodę z gwizdkiem już w rundzie wiosennej w swoim okręgu. Wraz ze wzrostem wiedzy i umiejętności młodzi sędziowie będą mieć możliwość wspinania się po drabince awansów i sędziowania zawodów na coraz wyższym poziomie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.