K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

In vitro w Słupsku

0

Słupsk finansuje 20 zabiegów in vitro. W ramach programu pary mogą skorzystać z dofinansowania do jednej udanej procedury in vitro lub dwóch w sytuacji, gdy pierwsza procedura była nieskuteczna.

W ramach „Słupskiego programu na rzecz przeciwdziałania skutkom niepłodności poprzez dofinansowanie leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego” na lata 2018-2022 Słupsk dofinansowuje zabiegi in vitro.

Bardzo jesteśmy dumni z tego programu – mówi Beata Pawlicka, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM w Słupsku. – To już piąty rok i przypomnę, że ten rok jest ostatnim przed – mam nadzieję – nowym programem. Niezmiennie dedykowany jest dla 20 takich procedur i par. Zamierzeniem było, aby właśnie pod koniec roku wybrać nowych realizatorów. W tym roku jest to Invicta, której decyzją prezydenta przyznaliśmy 17 takich procedur. Podam teraz dokładne dane Invicty i pozostałych realizatorów, ponieważ to z nimi należy się kontaktować, jeżeli para uważa, że chciałaby i jest w takiej potrzebie, aby zostać objęta tym programem. Invicta w Słupsku ma swoją siedzibę przy ulicy Leszczynowej 16/1, telefon kontaktowy: 58 585 88 00. Dodam, że cieszy się ona największym powodzeniem i największą także skutecznością. Tak więc w mieście Słupsku, bardzo blisko, kto potrzebuje, to zachęcam do kontaktu. Mimo pandemii i mimo spadku zainteresowania – bo był to czas szczególny – jest już teraz na świecie 21 dzieci. Kibicujemy też innym parom, które zdecydowały się na podjęcie tej realizacji poprzez program. Główne czynniki, które decydują o kwalifikacji, to poza medycznymi rzeczami wyczerpanie wszelkich innych możliwości do zajścia w ciążę, bycie mieszkańcem miasta Słupska i odprowadzania na rzecz miasta Słupska podatków. To są kluczowe rzeczy.

Pozostałe placówki, którym przekazano 3 procedury, mieszczą się w Gdyni. Od początku trwania programu w jego wyniku urodziło się 21 słupszczan. W ramach programu pary mogą skorzystać z dofinansowania w kwocie do 5 tysięcy złotych jednej udanej procedury in vitro lub dwóch w sytuacji, gdy pierwsza procedura była nieskuteczna. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.