K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koncert dla Demarczyk

0

W najbliższą niedzielę, 16 stycznia o godzinie 18, w Ośrodku Teatralnym Rondo przy ulicy Niedziałkowskiego odbędzie się koncert upamiętniający twórczość Ewy Demarczyk. Wezmą w nim udział słupscy muzycy. Koncert odbędzie się dokładnie w 81. rocznicę urodzin wybitnej piosenkarki.

Koncert „Tribute to Demarczyk” odbędzie się równo w dniu 81. urodzin Ewy Demarczyk, jednej z najwybitniejszych wokalistek polskiego nurtu poezji śpiewanej. Ceniono ją za ekspresję, niebywałą osobowość estradową oraz wybitne zdolności interpretacyjne. Jeden z jej ostatnich koncertów przed wycofaniem się z życia muzycznego w 2000 roku odbył się w słupskiej filharmonii. Publiczność będzie mogła usłyszeć najsłynniejsze i najpopularniejsze utwory z repertuaru piosenkarki, takie jak „Karuzela z madonnami”, „Groszki i róże”, „Tomaszów” czy „Grande Valse Brillante” ze słowami Juliana Tuwima. Będzie to drugi koncert poświęcony pamięci „Czarnego Anioła” polskiej piosenki, jak nazywana była ta artystka. Poprzedni odbył się w sierpniu ubiegłego roku w Kawiarni Artystycznej „Antrakt” w pierwszą rocznicę śmierci artystki.

Szkoda, żeby ten program był jednorazowy, ponieważ zaangażowali się w to słupscy młodzi artyści – uważa Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury. Aranżacji dokonał Maciej Banachowski, a na instrumentach grają młodzi wykonawcy zarówno z akademii muzycznych jak i szkoły muzycznej. Wykonują utwory Ewy Demarczyk, a to jest nie lada wyzwanie, by nie porwać tej koszuli, w którą staraj się wcielić Katarzyna Wołoszyn i Kamila Lewicka, współtwórczynie Studia Tu Kultura i trenerki wokalne. Mamy nadzieję, że ten program, który tak spodobał się widzom w Antrakcie, w teatrze Rondo będzie miał również odpowiedni entourage i zabrzmi bardzo pięknie.
Koncert „Tribute to Demarczyk” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 stycznia o godzinie 18 w Ośrodku Teatralnym Rondo przy ulicy Niedziałkowskiego 5a. Bilety są do nabycia w kasie teatru. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.