K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stadion z umową

0

W Ustce powstanie stadion lekkoatletyczny. Pod koniec ubiegłego roku podpisana została umowa na finansowanie tej inwestycji. Koszty budowy obiektu w wysokości około 12 milionów złotych w całości pokryją środki przyznane przez rząd.

29 grudnia władze usteckie podpisały umowę z wykonawcą budowy stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Sportowej w Ustce. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 milionów złotych i w całości sfinansowana zostanie ze środków budżetu centralnego: 2,6 miliona to kwota pochodząca z Ministerstwa Sportu, a 10 milionów – środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rozpocznie się ona w tym roku, a zakończy w połowie roku 2023. Jest to inwestycja z pewnością o znaczeniu ponadlokalnym – mówi Eliza Mordal, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ustka. – Będzie to stadion certyfikowany IV kategorii, co oznacza, że będą mogli tu trenować lekkoatleci przygotowujący się do zawodów wysokiej rangi. I takie też zawody mają być organizowane na tym stadionie. Mamy wstępne porozumienie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, który chce mieć drugi ośrodek – jeden ośrodek szkoleniowy PZLA ma w Karpaczu. Chodzi o możliwość trenowania zawodników także po północnej stronie Polski i mamy nadzieję, że takim właśnie ośrodkiem stadion lekkoatletyczny w Ustce się stanie.

Będzie to jedyny nad polskim morzem stadion lekkoatletyczny, na którym jednocześnie będzie mogła bezpiecznie trenować ponad 100-osobowa grupa sportowców. Na co dzień w przerwach od treningów lekkoatletycznych stadion będzie służył mieszkańcom Ustki. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.