K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dodatek osłonowy w Ustce

0

Od początku stycznia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Urzędzie Miasta Ustka można składać wnioski na nowe świadczenie. Dodatek osłonowy wprowadzony został w ramach rządowej tarczy antyinflacyjnej, która ma łagodzić skutki rosnących cen. Wnioski można składać do 31 października bieżącego roku.

Można już składać wnioski na nowe świadczenie, jakim jest dodatek osłonowy wprowadzony w ramach rządowej tarczy antyinflacyjnej. Ma on łagodz skutki rosnących cen energii, gazu i żywności. W Ustce taki wniosek można złożyć w dwóch miejscach.

– Rodziny, które osiągają dochód nie większy niż 2 tysiące złotych na osobę, lub gospodarstwa jednoosobowe, w których ten dochód nie przekracza 1,5 tysiąca złotych, mogą ubiegać się o dodatek osłonowy – mówi Eliza Mordal z Urzędu Miasta Ustka. – Wnioski już można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lub w Urzędzie Miasta Ustka, skąd można pobrać druki. Wnioski należy składać do 31 października tego roku. Wszelkie informacje można uzyskać w urzędzie albo – najwięcej – w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Świadczenia przyznane na złożone wnioski w styczniu 2022 roku będą wypłacane w 2 ratach: do 31 marca i do 2 grudnia. Kwota, jaką można otrzymać, zależna jest także od źródła ogrzewania w domostwie. Wyższa kwota dodatku przysługuje w sytuacji, gdy głównym źródłem ogrzewania są między innymi kocioł na paliwo stałe, kominek lub piec kaflowy. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.