K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Halowe Grand Prix

0

W słupskiej hali lekkoatletycznej im. Ryszarda Ksieniewicza odbyło się Halowe Grand Prix Pomorza. W czterech konkurencjach rywalizowało blisko 100 zawodniczek i zawodników.

Był to pierwszy tegoroczny start zawodników królowej sportu w kategoriach U-12, 14, 16 oraz U-18. W zawodach udział wzięło 100 zawodników z dziesięciu klubów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Rywalizowano w czterech konkurencjach – dwóch biegowych na 60 metrów i 60 metrów przez płotki oraz pchnięciu kulą i skoku w dal.

Bardzo dobrze, że rozpoczęliśmy sezon w Słupsku, bo otworzyliśmy naszą halę niemal dla całego Pomorza – mówi Ewa Grecka, trener LKS Fenix Słupsk. – Zazwyczaj wyjeżdżaliśmy wczesnym rankiem, o piątej albo szóstej rano do Torunia, a teraz mamy tutaj fantastyczne zawody, Grand Prix Pomorza.

Należałoby tu zaznaczyć, że jak na pierwszy start po roztrenowaniu, poziom zawodów był wysoki. Wielu zawodników pobiło i ustanowiło swoje nowe rekordy życiowe.

Jesteśmy po pchnięciu kulą i zawodnik UKS Lipusz pchnął techniką obrotową 16.90 i jest to czołowy wynik w Polsce – informuje Ewa Grecka. – Trudno jeszcze powiedzieć dokładnie, bo w Polsce jest to pierwszy tydzień sezony halowego, ale ten zawodnik na pewno będzie walczył o medal. Aleksander Kowalski z LKS Fenix pchnął technika obrotową 13.70 i o pół metra poprawił życiówkę. Mogę się pochwalić, że fantastycznie opanował tę technikę, więc będzie pchał coraz dalej.

Na wyróżnienie w kategorii U-12 w pchnięciu kulą 3-kilogramową zasługuje Ignacy Włoszczyński, zawodnik LKS Fenix Słupsk, który pchnął kulę na odległość 7,23 m. Natomiast w skoku w dal Laura Rodziewicz (AML Słupsk), w drugiej kolejce skoczyła na odległość 4,90 m. Miejsce drugie zajęła jej koleżanka klubowa Maja Gondek, która skokiem na odległość 4,88 ustanowiła swój rekord życiowy. Również rekordem życiowym 4.56 m mogła pochwalić się trzecia zawodniczka zawodów Natalia Świątkowska (MKS GALA Gdańsk). Najwięcej zawodników i zawodniczek startowało w konkurencjach biegowych. W biegu na 60 m mężczyzn odbyło się siedem serii natomiast wśród pań osiem. W tej konkurencji niespodzianki nie było. Bezkonkurencyjny był rekordzista Polski na 100 m Marek Zakrzewski (AML Słupsk), który zszedł poniżej 7 sekund, a jego czas 6.93 jest jego nowym rekordem życiowym. Na miejscu drugim i trzecim przybiegli jego koledzy klubowi Kacper Kasprzyk i Jan Gostomczyk. Wśród dziewcząt zwyciężyła Milena Czepiel (AML Słupsk) w czasie 8.10, który jest jej rekordem życiowym. Bieg na 60 m przez płotki wygrała Maria Tobiańska (MKS Sambor Tczew), a wśród chlopców Mateusz Czajka (AML Słupsk).

Po tych zawodach trenerzy AML-u Słupsk i LKS-u Fenix Słupsk mogą być zadowoleni z osiągniętych wyników swoich podopiecznych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.