K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

WOŚP w gminie

0

Na zbliżający się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Słupsk przygotowano szereg atrakcji. 30 stycznia odbędzie się między innymi bieg dla WOŚP. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

30 stycznia odbędzie się 30. ogólnopolski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w gminie Słupsk przygotowano szereg atrakcji. Jedną z nich będzie bieg charytatywny startujący z orlika w Siemianicach. Cały dochód z biegu – po ulicach Siemianic – przeznaczony zostanie na WOŚP. Dla każdego uczestnika przewidziano poczęstunek. To nie koniec atrakcji, które przygotowano na ten dzień.

– Lądowisko Kultury w Redzikowie zaprasza na familijny WOŚP z Kreatywnym Klubem Rodzica, podczas którego odbędą się różnorodne warsztaty, m.in. warsztaty zimnej porcelany dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz zajęcia umuzykalniające metodą Gordona, które poprowadzi pani Magdalena Fordońska. Są to zajęcia dla niemowląt do lat 3 z rodzicami. Dostępne będą również cyfrowy plac zabaw – Digital Kids – oraz dla smakoszy kawiarenka Lądowiska – zapowiada Karolina Oszmaniec z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk. – Główna artystyczna scena WOŚP znajduje się w Siemianicach w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Oprócz licznych licytacji odbędą się występy artystyczne, gdzie zaprezentują się praktycznie wszystkie zespoły gminne, m.in. Orkiestra Dęta Gminy Słupsk z Włynkówka, chór Pasjonata z Siemianic, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Bukówki, zespół Świtezianki z Głobina, Bierkowianki z Bierkowa oraz Cepelinki z Jezierzyc. Ponadto swoje zdolności artystyczne zaprezentują uczestnicy zajęć instrumentalnych, wokalnych oraz tanecznych w Lądowisku Kultury i wystąpią dzieci ze Szkoły Tańca Casa de Salsa. Gwiazdą 30. finału WOŚP w Siemianicach będzie Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Jest to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Koncert odbędzie się o godzinie 18.30, a punktem kulminacyjnym tego wieczoru będzie Światełko do Nieba, podczas którego wystąpi grupa Elding z fireshow.

Na terenie gminy ustawione zostały stacjonarne skarbonki, do których można wrzucać pieniądze. W tym roku WOŚP przekaże zebrane środki na zakup sprzętu zapewniającego najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.