K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rozbudowa szkoły

0

Dzisiaj, 12 stycznia, w Szkole Podstawowej w Kończewie w gminie Kobylnica odbyło się uroczyste otwarcie dobudowanego do szkoły obiektu z pomieszczeniami sali przedszkolnej i lekcyjnej. Inwestycję zrealizowano w ramach programu na rzecz zwiększenia szans rozwojowych ziemi słupskiej na lata 2019-2024.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Kończewie trwała rok i zakończyła się w grudniu. Dziś z udziałem wójta gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego, dyrekcji i nauczycieli szkoły odbyło się uroczyste otwarcie dobudowanego obiektu. Szkoła zyskała nowe, jednopiętrowe skrzydło budynku, w którym znajdują się dwie sale. Jedną z nich, na parterze, zajmuje oddział przedszkolny dla dzieci w wieku 3-4 lat. Zbudowano też łazienki oraz korytarz z wydzieloną częścią szatniową.

W naszej gminie jest pozytywny kierunek rozwoju, bo przybywa nam dzieci i także tutaj, w tej szkole, jest ich coraz więcej, dlatego niezbędnym było rozbudować tę szkołę – mówi Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica. – Szkoła funkcjonuje od przełomu lat 70. i 80. Około 7 lat temu przeszła gruntowną modernizację, zmieniliśmy i elewację, i sposób ogrzewania, a także wiele elementów w środku, w tym poprawiliśmy ich estetykę i trochę kształt tej szkoły. Dziś możemy powiedzieć, że dzieci maja zdecydowanie bardziej komfortowe warunki umożliwiające im edukację. Myślę, że to spowoduje, że nawet jeśli z tej szkoły geniusze nie wyjdą, to będą to uczniowie posiadający odpowiedni poziom wiedzy.
Druga, równie przestronna sala, wyposażona w tablicę interaktywną, znajduje się na pierwszym piętrze i jest dedykowana klasom starszym. Na ten moment ze względu na bezpieczeństwo uczniów i obostrzenia pełni ona rolę sali lekcyjnej jedynie dla klasy szóstej. W przyszłości zostanie przekształcona w salę humanistyczną, z której będą korzystać wszyscy uczniowie. Obie sale zostały w pełni wyposażone. Zakupiono nowe meble, ławki, krzesła, rolety oraz pomoce dydaktyczne.

– Dobudowanie tych dwóch sal, które zajmują około 210 mkw., było nam bardzo potrzebne. Zwiększała się liczba uczniów przez reformę, zwiększała się też liczba oddziałów przedszkolnych, więc te dwie sale naprawdę ratują i dzieci, i rodziców, i nas, tak więc jesteśmy przeszczęśliwi, że w końcu doszło do takiego oficjalnego otwarcia i dzieci mogą już pracować i bawić się w tych salach – mówi Grażyna Pioterek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kończewie.

Inwestycję zrealizowano w ramach programu na rzecz zwiększenia szans rozwojowych ziemi słupskiej na lata 2019-2024. Łączny koszt rozbudowy Szkoły Podstawowej w Kończewie wyniósł ponad 1,4 miliona złotych, z czego połowę gmina Kobylnica otrzymała z budżetu państwa, z dotacji Wojewody Pomorskiego. Drugim etapem ma być budowa przyszkolnej hali sportowej, którą gmina chce wznieść w latach 2024-2025, po zakończeniu budowy takiego samego obiektu w miejscowości Kwakowo. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.