K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Markos przegrywa

0

Koszykarze U-15 Energa Markos – Infocity Słupsk rozpoczęli rundę rewanżową od porażki. Podopieczni trenera Przemysława Słapika przegrali na własnym parkiecie z liderem tabeli, zespołem Bryza SP Kowale 63:76.

Drużyna Bryza SP Kowale doskonale weszła w mecz. Po szybkich kontrach i słabej obronie gospodarzy w trzeciej minucie goście prowadzili 11:0. Słupszczanie pierwsze punkty zdobyli dopiero w szóstej minucie. W dalszej części tej kwarty musieli odrabiać straty i robili to z powodzeniem. Doskonała obrona i skuteczność rzutowa w ostatnich minutach dała zwycięstwo w kwarcie 18:15. Początek drugiej odsłony należał jeszcze do słupszczan, jednak w kolejnych minutach inicjatywę przejęli goście, którzy wygrali drugą kwartę 21:18. Porażka to skutek przede wszystkim niecelnych rzutów osobistych. Tak więc oba zespoły schodziły na przerwę przy stanie remisowym 36:36. Mimo wszystko gra z liderem w pierwszej połowie mogła się podobać.

Mecz z liderem bardzo wyrównany, bardzo fajny, twardy, męska walka. Cieszy, że chłopcy tak fantastycznie grają z mistrzem Polski tego roku. Ale w pierwszych minutach nasza gra w obronie była bardzo słaba. Zrobiliśmy więc przerwę, porozmawialiśmy, poprawiliśmy grę w obronie i od razu się zmieniło – mówi Przemysław Słapik, trener Energi Markos – Infocity Słupsk.

Przed drugą połową, w przerwie meczu, trener słupszczan Przemysław Słapik uczulał swoich zawodników na jeden element. Chcąc wygrać to spotkanie muszą przede wszystkim dokładnie komunikować się nawzajem.

Jak pokazała gra w drugiej połowie, przekazane wskazówki były realizowane tylko na początku trzeciej kwarty, a to spowodowało, że tę część meczu drużyna gości wygrała różnicą dziewięciu oczek (25:16). Dobrze poukładana drużyna z Kowal wykorzystywała błędy słupszczan i powiększała swoją przewagę. Ostatecznie lider tabeli po raz drugi pokonał Energę Markos – Infocity Słupsk, tym razem różnicą 13 punktów (76:63).

Punkty dla słupskiego zespołu zdobyli: Nikodem Oleksy – 24, Oskar Baczyk – 12, po 9 mieli Michał Kozioł i Filip Kubiś, 6 oczek dorzucił Oliwier Grad, a 3 Jakub Powroźnik. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Tomasz Filipek – 31. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.