K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Robotyka w Coolturce

0

Klub Coolturka organizuje zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Podczas warsztatów młodzież będzie uczyć się podstaw robotyki i programowania między innymi z wykorzystaniem klocków lego.

Klub Coolturka w Słupsku organizuje feryjne zajęcia z robotyki dla dzieci. Młodzi pasjonaci nowych technologii będą mogli nauczyć się między innymi podstaw robotyki, programowania, jak również druku 3D. Urządzenia i roboty tworzone przez uczestników klubu są bardzo zaawansowane. Wśród ciekawszych konstrukcji znalazły się zdalnie sterowane samochody czy ruchomy wąż.

– Nie będzie się nudził pierwszoklasista i nie będzie się nudził ósmoklasista. Wiadomo, stopień trudności jest całkiem inny dla dzieciaka z pierwszej klasy, ale to nikogo nie eliminuje. My, instruktorzy, jesteśmy po to, aby pomóc i wszystko dostosować. Te trudne, bardziej skomplikowane konstrukcje wykonują też starsze osoby, stażyści, praktykanci z technikum czy liceum, którzy odwiedzają naszą pracownię regularnie nie tylko w czasie ferii, ale i poza nimi, bo mamy cykl warsztatów i spotkań również w ciągu roku. Myślę, że ta oferta feryjna jest też takim podsumowaniem półrocznej pracy co niektórych uczniów i oni także będą do nas tu zaglądać – mówi Krzysztof Nowakowski z Klubu Coolturka. – Zajęcia łączyć będą programowanie z działaniem, skręcaniem, lutowaniem, a dzięki plenum 3D będziemy także pewne rzeczy sobie dorabiać. Tak samo na drukarkach. Ale pracownia to miejsce połączenia różnych sił – niektórzy są lepsi w programowaniu, inni są lepsi w konstruowaniu, wymyślaniu ciekawych konstrukcji, fajnych zabawek. I my te osoby staramy się łączyć. Staramy się, aby pracowały one w grupie, wykorzystując swoje predyspozycje.

Jak informuje Krzysztof Nowakowski, zajęcia są adresowane nie tylko do chłopców i przekonuje, że dziewczynki mogą być bardzo dobrymi inżynierami. Z pełną ofertą klubu można zapoznać się na stronie internetowej Klubu Coolturka – coolturka.eu. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.