K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ulica Norwida – konsultacje

1

Od dzisiaj do 20 stycznia potrwają konsultacje z mieszkańcami w sprawie przebudowy ulicy Norwida w Słupsku. Ich celem jest poznanie opinii i zebranie uwag słupszczan oraz opracowanie planu zagospodarowania tej ulicy.

Stan ulicy Norwida w Słupsku, zarówno nawierzchni jezdni, jak i chodników, od dłuższego czasu pozostawia wiele do życzenia. Sytuacja ma się zmienić po planowanej jej przebudowie. Od dzisiaj ruszyły w tej sprawie konsultacje społeczne, które potrwają do 20 stycznia.

– Przebudowa ulicy Norwida jest jedną z czterech inwestycji drogowych, które zyskały dofinansowanie w ramach tzw. Polskiego Ładu. Jest to jedyne zadanie, dla którego nie mamy jeszcze dokumentacji technicznej, w tej chwili ją przygotowujemy. W drugim kwartale tego roku chcemy ogłosić przetarg na wykonanie robót budowlanych – mówi Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku. – W tej chwili udostępniliśmy na naszej stronie i na stronie internetowej miasta plany zagospodarowania dla tej inwestycji. Do przyszłego czwartku czekamy na głosy mieszkańców, którzy – mieszkając w tej części miasta – najlepiej wiedzą, jakie są ich potrzeby. My odniesiemy się do tych potrzeb, przeanalizujemy propozycje i te z nich, które będziemy mogli uwzględnić, z pewnością uwzględnimy.

Jaki wygląd przybierze przebudowa jednej z najbardziej obciążonych komunikacyjnie dróg na osiedlu Niepodległości, dowiemy się po zakończeniu konsultacji społecznych i sporządzeniu dokumentacji technicznej. (opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Jak Pani powiedziała jednej z najbardziej obciążonej ulicy na osiedlu.I szkoda że nikt nie bierze pod uwagę że tu ludzie mieszkają i budując domy nigdy nikt im nie mówił że tu będzie jedna z głównych ulic osiedla.Ludzie posiadąjacy domki zagospodarowali tą ulice nasadzili krzewów drzewek ozdobnych nawet chodniki robili we własnym zakresie.A miasto co zafundowało im w zamian wielki ruch pojazdów włącznie z autobusami bo przecież osoby w oddali mieszkający muszą mieć wygodę i dostęp blisko do autobusu.A Pani Prezydent nie widzi tego a tak ładnie obiecywała że będzie słuchać głosów mieszkańców.I tu jest problem że jedni to mieszkańcy a inni to już nie słyszy się głos tych roszczeniowych co tylko chcą.A tych co coś robią żeby było pięknie to już nie.Pani Prezydent przynajmniej ograniczyć ten ruch trzeba .Autobus w ilości 2x na godzinę i to wszystko a więcej skierować na Piłsudskiego skąd te autobusy tu przyszły.No i zaplanowanie przystanku na wjeżdzie do posesji to już wymysł nie z tej planety.