K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stacja dla elektryków

0

Od ponad pół roku na placu Zwycięstwa w Słupsku funkcjonuje stacja ładowania pojazdów elektrycznych spółki Energa. Z danych, które posiada Urząd Miejski wynika, że stacja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, na co wskazuje licznik poboru mocy. Druga taka stacja znajduje się na parkingu przy Parku Wodnym Trzy Fale.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych funkcjonuje na placu Zwycięstwa od czerwca ubiegłego roku. Punkt posiada dwa specjalnie wydzielone stanowiska dla samochodów, a trzy różne rodzaje złączy dystrybutora oferują dwa tryby jednoczesnego ładowania aut. Pierwszy z nich jest szybszy, a drugi nieco wolniejszy. Różnią się one stawkami za jedną kilowatogodzinę w zależności od aktualnych cen regulowanych przez operatora. Wedle danych poboru mocy, którymi dysponuje Urząd Miejski w Słupsku, urządzenie cieszy się od ponad pół roku niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Jednym z powodów jest wciąż powiększająca się w mieście liczba aut z silnikiem elektrycznym.

Mieszkańcy Słupska, bądź goście, którzy się w naszym mieście pojawiają chętnie korzystają z tego miejsca doładowania – mówi Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Patrząc na wykres ładowań pojazdów widzimy, że ta tendencja jest delikatnie wzrostowa, z czego się cieszymy. To oznacza, że sama stacja jest zasadna i że coraz więcej osób z takich pojazdów korzysta. Możliwe, że kiedyś pojawią się kolejne tego typu stacje. Pamiętam, że pół roku temu jako miasto wystąpiliśmy z prośbą do innych podmiotów, także prywatnych, aby przemyśleli, czy warto w okolicach ich dużych obiektów tego typu stacje zainstalować. To oczywiście jest już w ich gestii.
Kierowcy posiadający auto elektryczne mogą także skorzystać z drugiej tego typu stacji do ładowania, która znajduje się na parkingu przy Parku Wodnym Trzy Fale. Obie stacje powstały zgodnie z zawartą z miastem umową i należą do spółki Energa wchodzącej w skład Grupy Orlen. Aby skorzystać ze stacji trzeba mieć zainstalowaną w telefonie aplikację Orlen Charge. Wszelkie dodatkowe informacje, w tym te o sposobie ładowania samochodów, zamieszczone są na dystrybutorach. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.