K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stypendia na kulturę

0

Rozpoczyna się nabór wniosków na stypendia kulturalne prezydenta miasta Słupska. Zainteresowani mogą starać się o pieniądze między innymi na projekty artystyczne i dofinansowanie uczestnictwa w festiwalach krajowych i międzynarodowych.

Słupscy artyści mogą złożyć wniosek o stypendium prezydenta miasta Słupska w dziedzinie kultury. W ramach tego wsparcia w ostatnim roku sfinansowany został między innymi spektakl Aleksandry Skorupy pt. „Słupsk. Utopia”, zagrany w Barze Mlecznym Poranek. Kolejnym dofinansowanym projektem był film „Kim byliśmy, a kim jesteśmy. Absolwenci I LO w Słupsku”.

– Ogłosiliśmy właśnie nabór na wnioski dotyczące stypendium prezydenta miasta Słupska w dziedzinie kultury. Jak co roku pani prezydent przyznaje tego typu dofinansowanie do różnego rodzaju pomysłów artystycznych, do projektów upowszechniających kulturę. Ale takie stypendium umożliwia także udział w międzynarodowych czy ogólnopolskich konkursach, festiwalach, projektach kulturalnych, które odbywają się poza Słupskiem – mówi wiceprezydent miasta Marta Makuch.

O stypendium może się starać każda osoba, która mieszka i działa artystycznie na terenie Słupska. Termin na składanie podań mija 31 stycznia. Składać je można w ratuszu w pokoju nr 6. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.