K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

1% podatku

0

Przy rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych przekazać możemy 1 procent na organizacje pożytku publicznego. W Słupsku takich podmiotów jest prawie 40. W zeszłym roku słupszczanie przekazali 2,5 miliona złotych na organizacje w całej Polsce, z czego 800 tysięcy trafiło do Słupska.

W Słupsku funkcjonuje prawie 40 organizacji pożytku publicznego, którym przy rozliczaniu PIT-u możemy przekazać 1 procent swojego podatku.

W zeszłym roku blisko 2,5 miliona złotych z podatków naszych mieszkańców trafiło do tego typu organizacja w całej Polsce, a niespełna 800 tysięcy do naszych słupskich organizacji – informuje wiceprezydent miasta Marta Makuch. – Bardzo państwa zachęcamy, aby wybierać lokalne organizacje pozarządowe. Jest ich naprawdę dużo, zajmują się zarówno wsparciem osób z niepełnosprawnościami, zajmują się wolontariatem czy opieką nad zwierzętami. To bardzo szeroki wachlarz tego typu organizacji. Wykaz wszystkich takich organizacji będą państwo otrzymywali jak co roku z numerem KRS, który trzeba wpisać przy rozliczaniu się z urzędem skarbowym. Otrzymacie państwo wykaz takich organizacji w naliczeniu podatku, który do państwa mieszkań będzie roznoszony przez urzędników Urzędu Miejskiego w Słupsku i bardzo państwa zachęcamy, żeby ten 1 procent podatku trafił właśnie do naszych słupskich organizacji, to to one później pomagają albo naszym mieszkańcom, albo naszym zwierzakom, albo realizują działania na rzecz słupszczan i słupszczanek.

W Słupsku spośród wielu organizacji działających na rzecz mieszkańców można wyróżnić na przykład Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, pomagające osobom w kryzysie bezdomności. Osobom niepełnosprawnym pomagają takie fundacje jak Przystań czy Nadzieja. Pełna lista podmiotów, na które można przekazać 1% podatku, znajduje się na stronie internetowej www.e-pity.pl. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.