K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ekotorby

0

Corocznie na świecie zużywa się około 60 milionów ton jednorazowych torebek. Z okazji dnia bez opakowań foliowych osoby, które zgłoszą się do pokoju 206 lub 207 słupskiego ratusza, otrzymają ekologiczne siatki wielokrotnego użytku oraz biodegradowalne worki na bioodpady.

Z okazji dnia bez opakowań foliowych 21 stycznia pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Słupsku udzielać będą informacji, jak prawidłowo gospodarować odpadami komunalnymi. Jednorazowe torebki foliowe to jedne z najczęściej wyrzucanych śmieci. Szacuje się, że corocznie na świecie zużywa się ich około 60 milionów ton. Dobrą alternatywą dla opakowań foliowych są materiałowe siatki wielokrotnego użytku.

Nie musimy pakować w sklepie owoców, warzywa, a często widzimy: dwa pomidory, dwa banany w worku foliowym. Nie ma takiej potrzeby. Zarówno w sklepie, jak i od nas możecie państwo otrzymać worki lniane przeznaczone właśnie na warzywa. Można w nich je zważyć i potem również mieć je przy sobie – mówi Katarzyna Guzewska, dyrektor WGKiOŚ UM w Słupsku. – Zachęcamy także do używania worków biodegradowalnych do gromadzenia w naszych domach odpadów bio. To na pewno znacznie ograniczy występowanie worków foliowych, w których gromadzimy już śmieci. Zdecydowanie możemy ich używać i wtedy one pójdą prosto do kompostowni.

Gdzie zaopatrzyć się w takie worki?

Z uwagi na to, że światowy Dzień bez Opakowań Foliowych przypada teraz w niedzielę, więc wątpliwe są wtedy zakupy, ale w piątek, czyli troszeczkę wcześniej, zachęcamy państwa, abyście nas odwiedzili w referacie gospodarki odpadami, w ratuszu na drugim piętrze, pokój 206-207, aby porozmawiać w ogóle o gospodarce odpadami. I jeżeli ktoś z państwa ma jakiekolwiek pytania dotyczące segregacji, być może ktoś czegoś nie wie, jak postępować, otrzyma od nas ulotkę i będzie mógł porozmawiać z pracownikami, którzy wyjaśnią, rozwieją wszelkie wątpliwości. Sprezentujemy też lnianą torbę, worek na warzywa bądź woreczki bio na bioodpady. Tak więc zachęcamy państwa, odwiedźcie nas w piątek – mówi Katarzyna Guzewska.

Zmieniając nasze nawyki, przyczyniamy się do zmniejszenia zużycia plastiku, a dzięki akcji promocyjnej miasta możemy to zrobić, pozostając w zgodzie z modą. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.