K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Łatają dziury

0

Na skutek zimy i utrzymujących się niskich temperatur jak co roku pojawiły się liczne ubytki w nawierzchniach ulic. Słupscy drogowcy rozpoczęli już prace przy łataniu wyrw. Akcję nadzoruje Zarząd Infrastruktury Miejskiej.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej zajmuje się utrzymaniem stanu technicznego słupskich dróg przez cały rok, jednak największe nasilenie prac przypada na miesiące zimowe, kiedy warunki pogodowe stają się niekorzystne. Ujemne temperatury powodują zamarzanie wody w szczelinach asfaltu, a to prowadzi do pęknięć i rozsadzania masy bitumicznej. Tegoroczna zima niekorzystnie wpływa na stan wielu miejskich ulic i spowodowała już liczne szkody w nawierzchni. Zmusiło to ZIM do podjęcia stosownych działań naprawczych. Do tej pory łatanie ubytków przeprowadzono m.in. na ulicy Murarskiej, Starym Rynku, Jedności Narodowej, Słonecznej, Zielonej, Herbsta, Kotarbińskiego i Dmowskiego, łącznie z pętlą autobusową.
– W tym roku zleciliśmy już naprawy na ponad pięćdziesięciu ulicach – informuje
Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – Codziennie jest zlecenie, które obejmuje naprawę kilku, a nawet kilkunastu ulic. Mamy 18 stycznia, a poszło już kilkanaście zleceń. Mamy prawdziwą zimę, dużo się dzieje i dużo ubytków. Dzisiaj ekipy pracowały przy ulicy Kaszubskiej, przy ulicy Henryka Pobożnego, przy ulicy Grottgera. Każdego dnia pracują minimum dwie ekipy, a najczęściej trzy. Są, jak wiadomo, pewne zjawiska losowe – czy to z pracownikami, czy ze sprzętem – ale dwie, trzy ekipy w tym trudnym okresie są codziennie na słupskich drogach i kolejno likwidują ubytki.
Dziś drogowcy pracowali także na ulicy Koszalińskiej, na drodze prowadzącej do Szkoły Podstawowej nr 8, a także na Kossaka, Braci Gierymskich, Towarowej i Kaszubskiej. Dziury w nawierzchni jezdni można zgłaszać, kontaktując się z Zarządem Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. Dane telefoniczne i mailowe podane są na stronie
www.zimslupsk.pl. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.