K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koncerty karnawałowe

0

Już w najbliższy piątek, 21 stycznia, o godzinie 19 w filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbędzie się koncert piosenkarki jazzowej Krystyny Stańko i jej kwintetu z towarzyszeniem słupskiej orkiestry. Do końca lutego filharmonia zaplanowała jeszcze kilka innych koncertów karnawałowych.

Karnawał w słupskiej filharmonii Sinfonia Baltica rozpoczął się w zeszły piątek koncertem „Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski”. Nie jest to jednak koniec karnawałowych atrakcji. Do końca lutego filharmonia przygotowała pięć interesujących wydarzeń, z których najbliższe odbędzie się już w piątek, 21 stycznia o godzinie 19. W sali koncertowej zaprezentuje się piosenkarka jazzowa Krystyna Stańko z jej kwintetem oraz z towarzyszeniem orkiestry. Artystka zaśpiewa utwory ze swojej ostatniej płyty zatytułowanej „Aquarius – The Orchestral Session”.

– Na wokalu pani Krystyna Stańko, a w jej zespole wybitni jazzmani polskiej sceny, m.in. Piotr Lemańczyk na kontrabasie, Dominik Bukowski na wibrafonie czy młody Mikołaj Stańko na perkusji. Naprawdę serdecznie państwa zapraszam, bo będzie to dawka niesamowitej energii – mówi dyrygent Szymon Morus. – A za dwa tygodnie, 28 stycznia, wykonamy koncert pt. „Tańce świata – rytm to jest to”, podczas którego wykonamy repertuar najbardziej znany – bardzo taneczny, energetyczny – repertuar, który rozpala publiczność na całym świecie. W roli solisty wystąpi Jakub Kościuszko, niesamowicie uzdolniony gitarzysta młodego pokolenia. Tak więc nie zabraknie energii, hiszpańskiego temperamentu, dużo, dużo rytmu, pozytywnej energii i tanecznych momentów, więc serdecznie państwa zapraszam – mówi Szymon Morus.

Oprócz tego wydarzenia, w repertuarze na najbliższe tygodnie znalazł się także koncert zatytułowany „Cafe Bodo”, opowiadający o spotkaniu słynnego Eugeniusza Bodo z Hanką Ordonówną. To wydarzenie zaplanowano na 4 lutego. Tydzień później, w piątek, 11 lutego, orkiestra filharmonii zagra koncert „The Beatles symfonicznie”. Tegoroczny karnawał w filharmonii zakończy się 25 lutego występem wybitnego pianisty i showmana Waldemara Malickiego.

Myślę, że oferta jest bardzo ciekawa, interesująca i powinna przyciągnąć tłumy wielbicieli muzyki. Tym bardziej że poszliśmy w sferę, w której staramy się połączyć różne gatunki muzyki, żeby nasza publiczność była zadowolona, żebyśmy mieli też szeroką i w gruncie rzeczy bardzo efektowną ofertę – mówi Bogdan Kułakowski, p.o. dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. – Muszę przyznać,czasami myślę sobie nad tym, że oczywiście jesteśmy miejscem, gdzie słucha się muzyki, ale staramy się też pamiętać, że publiczność ma oczy i żeby przeżywała wrażenia estetyczne, które płyną do naszego mózgu, nie tylko przez uszy, ale także przez oczy. Jest to ważne z wielu powodów, bo oczywiście to szlachetne miejsce, gdzie wszyscy powinniśmy wychodzić nasyceni różnego rodzaju wrażeniami.
Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl.
Placówka przygotowała też niespodziankę dla widzów naszej telewizji. Wystarczy poinformować w kasie filharmonii, że jest się widzem telewizji Kanał 6 i odpowiedzieć na pytanie, kto jest patronem filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Osoba, która jako pierwsza stawi się w kasie filharmonii i poda prawidłową odpowiedź, otrzyma jedno podwójne zaproszenie na piątkowy koncert – dla siebie i osoby towarzyszącej. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.