K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ośmiu wspaniałych

0

Ruszają zgłoszenia do 28. edycji ogólnopolskiego konkursu „Ośmiu wspaniałych”. W konkursie nagradzani są najbardziej aktywni wolontariusze. W ubiegłym roku jedną z laureatek była Oliwia Mutka z II LO w Słupsku. Zgłoszeń można dokonywać do 25 lutego.

Do 25 lutego potrwają zgłoszenia do 28. edycji ogólnopolskiego konkursu „Ośmiu wspaniałych”. W konkursie nagradzani są najbardziej aktywni wolontariusze. W kategorii „Ósemka junior” mogą brać udział uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, a w kategorii „Ósemka senior” uczniowie szkół ponadpodstawowych.

– Na zgłoszenia czekamy do 25 lutego. Składamy je w dwóch miejscach – z powiatu w starostwie, natomiast słupszczanie składają w wydziale edukacji, w pokoju nr 200 – informuje Violetta Wójcik, dyrektor MDK w Słupsku. – Co poprzedni laureaci robili? Przede wszystkim angażowali się w różne akcje – przed nami Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, angażowali się np. w zbiórkę pieniędzy dla hospicjum, pomagali w robieniu zakupów, wyprowadzali zwierzęta, pracowali w schronisku, więc to ten ogólny wolontariat, gdzie można się zaangażować w pomoc drugiemu człowiekowi.

W ubiegłym roku jedną z laureatek była Oliwia Mutka z II LO w Słupsku, która również otrzymała nagrodę główną w kategorii „Wolontariusz roku 2021 Korpusu Solidarności w województwie pomorskim”. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.