K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Badminton wojskowych

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Słupsku odbyły się mistrzostwa w badmintonie terenowych organów administracji wojskowej Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku.

Aktywność fizyczna jest nieodzowną częścią służby wojskowej. Dla żołnierzy pomorskich terenowych organów administracji wojskowej zorganizowano mistrzostwa w badmintonie – dyscyplinie, która jest najszybszym sportem na świecie. Podczas gry trzeba być szybkim i bardzo zwinnym.

Oprócz pracy administracyjnej, żołnierze wykonują wszystkie czynności, które obowiązują wszystkich żołnierzy, czyli muszą uprawiać sport, ćwiczyć strzelanie, uczestniczyć w rozmaitych zajęciach szkoleniowych – informuje ppłk Krzysztof Piskorski, zastępca szefa WSzW w Gdańsku. – Dyscyplina, w której dzisiaj uczestniczymy jest jednym z takich przedsięwzięć. Wojewódzki sztab wojskowy organizuje rozgrywki w czterech takich zasadniczych dyscyplinach, które będą realizowane w tym roku. Badminton ruszył w styczniu, ale najważniejsze jest dla nas strzelectwo. Jest to strzelanie z pistoletu wojskowego do tarczy sportowej. Potem będą siatkówka i tenis ziemny.

Organizatorem zawodów na szczeblu wojewódzkiego sztabu wojskowego była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Słupsku. Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć drużyn reprezentujących komendy uzupełnień z Gdańska, Człuchowa, Malborka, Słupska, Gdyni i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku. Pojedynki toczono w grach indywidualnych i podwójnych. Grano systemem grupowo-pucharowym do dwóch wygranych setów do 21 punktów. Od gier podwójnych rozpoczęły rywalizację zespoły, które podzielono na dwie grupy. W grupie „A” grały WKU Malbork , WKU Słupsk i WSzW Gdańsk. Do grupy „B” trafiły WKU Gdynia, WKU Człuchów i WKU Gdańsk. Grupę „A” wygrała drużyna Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego Gdańsk, która pokonała Słupsk 21:17 i 21:8 oraz Malbork 21:15 i 21:12. W grupie „B” najlepszym zespołem okazała się drużyna z WKU Gdańsk, jednak to zwycięstwo nie przyszło łatwo. Gdańszczanie musieli stoczyć aż trzysetowy mecz z drużyną gdyńską. Zwycięzcy pierwszego seta wygrali 21:14, w drugim ulegli Gdyni 15:21, a w trzecim – w który gra się do 15 – wygrali 15:9. Tak więc finał był trójmiejski. Zwycięzcą gry podwójnej została para Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w składzie płk Paweł Górski i mł. chor . Damian Krzemiński, którzy pokonali WKU Gdańsk 21:5 i 21:8. Miejsce trzecie wywalczyła drużyna WKU Malbork. W turnieju indywidualnym niespodzianki nie było, w finale spotkało się dwóch najlepszych zawodników turnieju – płk Paweł Górski i mł. chor. Damian Krzemiński. Po zaciętym trzysetowym meczu wygrał Paweł Górski 24:26, 21:19 i 15 :13. W walce o trzecie miejsce por. mar Krzysztof Gebler z WSzW Gdańsk wygrał w dwóch setach 21:10 i 21:14 z mł. chor. Radosławem Jędrzejczakiem z WKU Gdynia.

Zmagania w badmintonie to początek dalszej rywalizacji w innych konkurencjach sportowych.

Nasz harmonogram zawodów sportowych wpisuje się w rozgrywki pomiędzy szesnastoma sztabami wojskowymi – mówi ppłk Krzysztof Piskorski. – Dzisiejsze zawody mają wyłonić reprezentację, która będzie brała udział w rozgrywkach na szczeblu sztabów wojskowych, a jeśli jacyś zawodnicy zdobędą w tym drugim przedsięwzięciu sportowym wysokie miejsca, wezmą udział w rozgrywkach na szczeblu sztabu generalnego.

Najlepsze drużyny jak i zawodnicy otrzymali okazałe puchary i dyplomy, które wręczali zastępca szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku ppłk Krzysztof Piskorski oraz wiceprezydent Słupska Marek Goliński i dyrektor IV LO Jolanta Banaszkiewicz. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.