K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

O książce w teatrze

0

W najbliższy piątek, 21 stycznia, odbędzie się spotkanie z Przemysławem Kacą – wiceprezesem fundacji Latorośl i autorem książki „Sny z betonu”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Teatrze Rondo o godzinie 18. Wstęp jest bezpłatny.

„Sny z betonu” opowiadają o tym, jak hip-hop może pomóc dzieciom z wykluczonych środowisk. Całość dochodu ze sprzedaży tej publikacji zostanie przeznaczona na działalność fundacji Latorośl i projekt „Hip-hop. Druga szansa”, który wspiera młodzież w pieczy zastępczej. Już w ten piątek odbędzie się spotkanie z autorem książki Przemysławem Kacą.

– Spotkanie autorskie o godzinie 18 w teatrze Rondo, które się odbędzie w piątek, 21 stycznia, w Dzień Babci, ale również – jak mignęło mi gdzieś wczoraj w sieci – Dzień Dresów – mówi Przemysław Kaca – a więc to też osoby, które często związane są z kulturą hip-hop. Myślę, że to fajna data. Na spotkaniu będziemy mogli posłuchać o tym, co zawarte jest w książce „Sny z betonu”. Są to wywiady z osobami z kultury hip-hop, z osobami ze świata akademickiego, naukowego, z edukacji, więc fajne połączenie dwóch światów. Zwieńczeniem spotkania będzie występ artystyczny dwóch raperów – EndRiu i Tolu ze Słupska, a także pokaz dwóch beatbokserów, również związanych ze sceną słupską, co też jest fajnym urozmaiceniem. Całość poprowadzi dr Grzegorz Piekarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Zbiórka na książkę sukcesywnie postępuje, choć przebiega falami.

– Jeśli widzimy zainteresowanie lokalnych osób, zainteresowanie mediów, a ono jest, to wtedy ktoś się o tym dowiaduje i wpłaca na „Sny…” na emiteo.pl. Myślę, że idzie to dobrym torem. Co prawda cel, jak państwo tam zobaczycie, jest wyższy, bo uważam, że warto zawsze mierzyć gdzieś wyżej – można się potem pozytywnie rozczarować. Uważam przy tym, że książka „Sny z betonu” naprawdę trafi do osób, które pracują z młodzieżą zainteresowaną kulturą hip-hop, trafi do szkół, do świetlic, do różnych bibliotek. Odzywają się instytucje, zamawiają, więc jest spory odzew – mówi Przemysław Kaca.

Zbiórka trwa jeszcze do końca stycznia, a jej efekt już w przyszłym miesiącu ma trafić do szkół i innych obiektów kultury. Książka wysłana też zostanie do osób, które wpłaciły 65 złotych na emiteo.pl. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.