K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Amfiteatr w Lubuczewie

0

Starostwo Powiatowe w Słupsku pozyskało dofinansowanie z Unii Europejski na budowę amfiteatru w Lubuczewie w gminie Słupsk. Obiekt z widownią na 180 osób powstanie na terenie Domu Pomocy Społecznej i posłuży do organizacji imprez kulturalno-artystycznych.

Amfiteatr zostanie wkomponowany w malowniczy i zadbany parku, znajdujący się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie. Projektanci zaplanowali prostokątną konstrukcję drewnianą podpartą na słupach, dzięki czemu obiekt otrzyma elegancki, nowoczesny wygląd. Scena będzie zadaszona, a z tyłu znajdzie się zaplecze na planie łuku. Widownia będzie mogła pomieścić 180 osób, które zasiądą na stylowych ławkach. W amfiteatrze planuje się organizację wydarzeń promujących obszary wiejskie oraz obszar Słowińskiej Grupy Rybackiej i powiatu słupskiego. Imprezy mają także aktywizować i wspierać lokalną twórczość kulturalno-artystyczną. Odbywać się w nim będą m.in. koncerty muzyki ludowej i rozrywkowej, spektakle teatralne, przeglądy recytatorskie, występy zespołów recytatorskich i festyny. Amfiteatr będzie miejscem ogólnodostępnym, które w szczególności ma także służyć ponad stu podopiecznym ośrodka.

Myślę, że DPS Lubuczewo jest o tyle dobrym miejscem, że tam bardzo mocno rozwijają się wszelkie formy aktywności kulturalnej – mówi Paweł Lisowski, starosta powiatu słupskiego. – Biorąc pod uwagę fakt, że będzie to miejsce ogólnodostępne i że będą tam organizowane wydarzenia nie tylko dla mieszkańców domów pomocy społecznej, ale i do innych grup, to jest to świetny pomysł. Kiedyś było tak, że mieszkańcy domów pomocy społecznej najlepiej, gdyby byli na odludziu. Bardzo mi się podoba, że teraz ta koncepcja jest zupełnie inna. Chodzi o to, żeby integrować środowiska. Tam też są mieszkańcy, którzy mają potrzebę integracji i uważam, że ten obiekt temu będzie służył.
Całkowity koszt budowy amfiteatru w Lubuczewie wyniesie około 387 tys. złotych, z czego 246 tys. złotych stanowi dofinansowanie, które Powiat Słupski pozyskał ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Inwestycja ma rozpocząć się i zakończyć w tym roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.