K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Poloneza czas zacząć

0

W najbliższą sobotę, 29 stycznia odbędzie się studniówka uczniów klasy maturalnej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku. W szkole trwają przygotowania do tradycyjnego poloneza. Z obawy przed lockdownem w większości słupskich liceów i techników bale studniówkowe odbyły się już jesienią ubiegłego roku.

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku w najbliższą sobotę będą bawić się na pierwszym w ich życiu dorosłym balu. Ostanie dni przed tym balem są wykorzystywane na doskonalenie umiejętności tańczenia staropolskiego poloneza. Codzienne zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej i są prowadzone w rytm utworu Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy. Niektórym trema i stres wciąż jeszcze dają się we znaki. Zdarza się im pomylić podstawowe kroki i zapomnieć o prawidłowej postawie, ale wszyscy są bardzo zaangażowani. Studniówka odbędzie z zachowaniem obowiązujących wytycznych.

W zeszłym roku studniówka nie była organizowana, bo w tym okresie młodzież uczyła się zdalnie i był zabroniony bezpośredni kontakt – informuje Renata Draszanowska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku. – W tym roku rada rodziców podjęła decyzję, że studniówka jest organizowana i 29 stycznia młodzież klas maturalnych bawi się na studniowce. W studniówce weźmie udział około 150 osób, w tym grupa nauczycieli. W 70 procentach młodzież przychodzi sama na studniówkę, ale są też osoby, które przyjdą z osobami towarzyszącymi. Tak zdecydowali rodzice, tak zdecydowali uczniowie. Każdy uczeń może przyjść z osobą towarzyszącą i w studniowce mogą uczestniczyć też osoby niezaszczepione. Może nie mamy szczegółowych danych, ale sprawdzaliśmy i na studniowce będzie około 30 procent osób niezaszczepionych.
Sto dni przed maturą do balów szykują się też maturzyści z Rolniczaka i Drzewniaka. Ich studniówki zaplanowano kolejno na 28 stycznia i 11 lutego. W miniona sobotę studniówkę mieli już uczniowie II LO. Większość szkół z obawy przed pandemią i ponownym wprowadzeniem lockdownu zorganizowała studniówki już jesienią ubiegłego roku. Tak postąpiono m.in. w I, IV i V Liceum Ogólnokształcącym, a także w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych oraz w Zespole Szkół „Elektryk”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.