K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mapa zagrożeń

0

Słupscy policjanci podsumowali kolejny rok funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W minionym roku odnotowano na niej ponad 2000 zgłoszeń, będących sygnałami od mieszkańców powiatu słupskiego. 70% zgłoszeń – różnego rodzaju nieprawidłowości – zostało potwierdzonych przez policjantów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to system pozwalający użytkownikom na łatwe oznaczenie miejsce występowania różnych zagrożeń. W minionym roku odnotowano na niej ponad 2000 zgłoszeń, będących sygnałami od mieszkańców powiatu słupskiego. Funkcjonariusze sprawdzają każde ze zgłoszeń.

Jest to aplikacja, która służy między innymi mieszkańcom Słupska i powiatu do oznaczania miejsc, w których występują rożnego rodzaju zagrożenia – wyjaśnia sierż. szt. Jakub Bagiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku. – Osoba, która wejdzie do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa z określonej strony wybiera konkretne zagrożenie i oznacza je na mapie tak, żeby policjanci mogli w odpowiedni sposób zareagować i podczas codziennej służby zweryfikować, czy w określonym rejonie dochodzi rzeczywiście do zagrożenia. Tych kategorii jest wiele. Między innymi możemy zaznaczyć na tej mapie miejsca, gdzie dochodzi do nieprawidłowego parkowania, miejsca, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości. Zgłoszenia najczęściej, bo aż w 43 procentach, dotyczyły nieprawidłowego parkowania, 20 procent to przekroczenia prędkości, około 10 procent to zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholi w miejscach publicznych. Pamiętajmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do wzywania policji. Nie służy wzywaniu na interwencje. W przypadku zagrożenia życia, zdrowia albo nagłej potrzeby pomocy policjantów musimy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Jak podaje słupska policja, zdecydowaną większość zgłoszonych i potwierdzonych zagrożeń udało się wyeliminować. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.