K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zachipuj psa

0

Miasto Słupsk po raz czwarty zaprasza słupszczan do bezpłatnego chipowania swoich psów. Zabieg odbywać się będzie w gabinecie lecznicy dla zwierząt przy ulicy Zygmunta Augusta 52.

Darmowe chipowanie psów odbywać się będzie w lecznicy dla zwierząt przy ulicy Zygmunta Augusta 52 w Słupsku. Akcja prowadzona jest już po raz czwarty, a celem jej jest przeciwdziałanie bezdomności czworonogów. Mikrochip wielkości ziarenka ryżu wszczepiany jest pod skórę psa. Zawiera on dane pozwalające na zidentyfikowanie czworonoga w wypadku jego zagubienia.

Obok sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich jest to podstawowy zabieg mający na celu zapobieganie bezdomności – informuje Katarzyna Guzewska, dyrektor WGiOŚ w Słupsku. – Chipujemy pieski mieszkańców Słupska. Oczywiście wstępne formularze, oświadczenia i formalności muszą zostać spełnione. Lekarz weterynarii zbada naszego pieska pod kątem stanu zdrowia i zdecyduje, czy może chip otrzymać, a potem szybko i prawie bezboleśnie piesek zostaje oznakowany. Darujemy naszemu zwierzęciu przede wszystkim tożsamość. Pod numerem, który znajduje się w chipie znajdują się ukryte dane i w związku z tym zachipowane zwierzę jest już identyfikowane. Zapobiegamy bezdomności, więc zachęcamy do kontaktu z nami bądź lecznicą i chipować swoje zwierzęta.

Środki jakie przeznaczono na tę akcję to 5 tysięcy złotych. Chip nie jest urządzeniem GPS, jednak w sytuacji znalezienia zachipowanego psa dzięki skanowanie specjalnym urządzeniem łatwo jest odnaleźć właściciela zwierzęcia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.