K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Aparaty za uśmiech

0

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w słupskim ratuszu ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Perla dla słupszczan”. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęć w świątecznej ramce stojącej przy alei Sienkiewicza. Zwycięzcy otrzymali aparaty Instax oraz kosze pełne przysmaków.


Konkurs na najbardziej uśmiechnięte zdjęcie wykonane w podświetlonej, świątecznej ramce „Perla dla Słupszczan” został zorganizowany wspólnie przez Urząd Miejski w Słupsku i firmę Perla z Głobina. Uczestnicy musieli wykazać się kreatywnością i ciekawymi pomysłami. Jednym z kryteriów konkursu było pokazanie uśmiechu na fotografiach w kontekście radości z nadejścia świat Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Ramka znajduje się w parku przy alei Sienkiewicza i jest częścią świątecznej iluminacji centrum Słupska.

Jest nam bardzo miło, że słupszczanie postanowili się bawić z nami w zabawę fotograficzną – mówi Dawid Zielkowski marketing manager, Perla Polska Sp. z o.o. – Milo nam, że mogliśmy okres świąteczno-noworoczny mogliśmy razem z innymi firmami i władzami miasta ozdobić pięknymi iluminacjami, które naprawdę robiły wrażenie. Kiedy był śnieg i była taka świąteczna aura, to zdjęć było najwięcej. Jak wiemy, przez okres konkursu pogoda pokrzyżowała nam szyki, bo ten śnieg raz spadł, a potem się stopił. Jednak gdy było biało, świątecznie to tych zdjęć było najwięcej.
Konkurs był adresowany w szczególności do użytkowników mediów społecznościowych. Na konkurs za pośrednictwem Facebooka i Instagrama wpłynęło około 30 zdjęć, spośród których wybrano sześć najlepszych. Laureaci z miejsc 1-3 otrzymali aparaty Instax umożliwiające wykonywanie natychmiastowych odbitek. Nagrodami dla pozostałych osób były kosze pełne przysmaków firmy Perla, przygotowane wraz ze słupską Herbaciarnia w Spichlerzu. Wszyscy otrzymali też albumy o Słupsku. Zwycięzcą okazał się zawodowy fotograf ze Słupska, Michał Słupczewski, który wykonał fotografię całej swojej uśmiechniętej rodziny.

Nie ukrywam, że jestem zawodowym fotografem, ale postanowiłem milo spędzić czas z rodziną i zrobić sobie to zdjęcie – zaznacza Michał Słupczewski. – No i rodzina mnie do tego zainspirowała.
Władze miasta zapowiedziały organizację kolejnego konkursu fotograficznego we współpracy z firmą Perla przed kolejnymi świętami Bożego Narodzenia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.