K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Co z pałacem?

0

W ubiegłym roku w Urzędzie Gminy Słupsk podpisano umowę na przebudowę pałacu w Lubuczewie. Kosztująca 11 milionów złotych inwestycja to nie jedyna zmiana, jaka zachodzi w tej miejscowości. Jak informowaliśmy wcześniej, niedaleko pałacu powstanie amfiteatr na 180 osób.

Na początku października ubiegłego roku w Urzędzie Gminy Słupsk podpisano umowę na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania pałacu w Lubuczewie. Wykonawcą inwestycji jest firma Polska Inżynieria Artura Klejny. Obecnie na terenie przyszłej budowy trwają już prace przygotowawcze.

– Wykonawca ma 18 miesięcy na realizację inwestycji. W chwili obecnej to typowy plac budowy, na którym bardzo dużo się dzieje. Zgodnie z naszymi założeniami ma to być miejsce dedykowane seniorom oraz osobom niepełnosprawnym. Znaleźć się tam mają również pokoje dla osób starszych, dla seniorów, którzy niestety nie mogą znaleźć miejsca w domach opieki. Będą to miejsca całodobowe – mówi Ewa Guzińska, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Słupsk. – Inwestycja przebiega zgodnie z planem. Wykonawca wszedł już na plac budowy i mamy nadzieję, że wszystko zakończy się w terminie.

Nie jest to jedyna zmiana, jaka zachodzi w Lubuczewie. Jak już informowaliśmy wcześniej, niedaleko pałacu powstanie amfiteatr na 180 osób.

– Bardzo fajnie się złożyło, że akurat przy DPS-ie powstanie jeszcze amfiteatr, który będzie całą tę ofertę dla seniorów, dla osób, które tam przebywają, uzupełnią – mówi Ewa Guzińska.

Remont i modernizacja pałacu w Lubuczewie kosztować ma ponad 11 milionów złotych, z czego ponad 9 milionów złotych pochodzi z rekompensat za tarcze antyrakietową. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.