K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Markos z nowym kontraktem

0

Skandynawski potentat rynku jachtowego Windy rozszerza współpracę z firmą Markos. Nowy kontrakt obejmuje produkcję w Głobinie popularnych modeli 27 Solano RS i SR28 CC.

Jak informuje firma Markos, w poniedziałek, 24 stycznia, na Bałtyku w rejonie usteckiego portu odbyły się testy wodne wyprodukowanego w Głobinie modelu Windy 27 Solano RS. Weryfikowano pierwszy gotowy egzemplarz łodzi, która po zakończonych sukcesem próbach wodnych opuści zakład i trafi bezpośrednio do klientów.

– O podjęciu dalszej współpracy z firmą Markos zdecydowały sukcesy osiągane w poprzednich latach, w czasie realizacji wcześniejszych, choć dużo mniejszych projektów. Sukces, za którym stoi profesjonalizm, wieloletnie doświadczenie i odpowiednia kadra, był najlepszym argumentem przemawiającym za powierzeniem tego zadania właśnie firmie Markos. Zaufanie, które zbudowane zostało na bazie mniejszych projektów, zaowocowało współpracą o znacznie większym charakterze – mówi Kacper Tuński, szef operacji Poland Windy Scandinavia AB.

Równolegle w Głobinie ruszyła seryjna produkcja drugiego z modeli objętych nowym kontraktem – Windy SR28 CC. Oba modele są typowo sportowymi projektami, różniącymi się stylistyką.

– Stajemy jako firma przed nowymi wyzwaniami i chcemy im sprostać. Produkcja kompletnych modeli dla tak silnej marki, jaką jest Windy, to dla nas duży sukces i wyróżnienie. Cieszymy się, że praca, jaką wykonujemy, skutkuje tak dużym kredytem zaufania wobec naszej firmy – mówi Cezary Koseski, dyrektor naczelny Markos.

Firma Windy powstała w roku 1966. Silna i ugruntowana pozycja na rynku jest efektem wieloletniego budowania reputacji w oparciu o precyzję, dbałość o detale i profesjonalizm. Produkcja skupiona jest w firmach w Norwegii, Szwecji i od kilku lat w Polsce – w zakładach Model – Art oraz Markos. Windy specjalizuje się w produkcji jachtów motorowych o długości od 7 do 24 metrów, jednocześnie dostarczając tendery do największych stoczni na świecie.

Firma Markos specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Firma została założona w 1991 roku. Wiodącymi produktami są obudowy elektrowni wiatrowych, łodzie ratunkowe i ratownicze, łodzie turystyczne, robocze oraz specjalnego przeznaczenie. Siedziba firmy Markos mieści się przy ulicy Przemysłowej w Głobinie w gminie Słupsk. (jwb, źródło i fot. Markos)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.