K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Udziały w szpitalu

0

Podczas wczorajszej sesji miejskich radnych podjęto temat uzyskania przez miasto udziałów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Radny Tadeusz Bobrowski argumentował pomysł tym, że miasto zainwestowało w budowę szpitala ponad 21 milionów złotych, a teraz jest on spółką prawa handlowego należącą do marszałka województwa.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Słupsku radny Tadeusz Bobrowski podjął temat uzyskania przez miasto udziałów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Wśród argumentów, jakie przedstawił radny, głównym był ten, że miasto zainwestowało w budowę szpitala ponad 21 milionów złotych, a szpital następnie stał się spółką prawa handlowego.

– Szpital został sprywatyzowany i stał się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, spółką kapitałową i uważam, ze uczciwością byłoby dla mieszkańców Słupska, gdybyśmy byli udziałowcami – mówi radny miejski Tadeusz Bobrowski. – Bylibyśmy oczywiście udziałowcami mniejszościowymi, ale udziały powinny być w mieście Słupsku dla słupszczan. To nie ma nic wspólnego z finansowaniem pewnych zadań zdrowotnych, które w tej chwili finansujemy jako miasto, jeśli chodzi o urządzenia. Nie ma to z tym nic wspólnego. Myślę, że trzeba usiąść, porozmawiać, pani prezydent powinna ewentualnie zasięgnąć opinii prawnej i prawnicy powinni się tym zająć.

Obecny na sesji miejskich radnych wiceprezydent Słupska Marek Goliński argumentował, że środki przekazane przez miasto były dotacjami celowymi, przez co nie ma podstaw prawnych do takich roszczeń.

– Pan prezydent Goliński powiedział, jaką funkcję pełnił w tym czasie, kiedy była realizowana inwestycja, i myślę, że nie powinien się odzywać, ponieważ w pewnym sensie był stroną tego sporu. Jeżeli przez jego wydział, przez jego ręce przepływały środki finansowe na realizację inwestycji – a tu o to chodzi – to powinien po prostu nie zabierać głosu w tej sprawie. Niech prawnicy się wypowiedzą. Apeluję, aby mieszkańcy Słupska byli współwłaścicielem szpitala wojewódzkiego w Słupsku – mówi radny Tadeusz Bobrowski.

Wiceprezydent miasta Marta Makuch zapowiedziała zorganizowanie spotkania z właścicielem szpitala, czyli marszałkiem województwa, i zaproszenie do udziału w nim miejskich radnych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.