K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ukradli przęsła

0

W miniony weekend nieznani sprawcy skradli przęsła płotu otaczającego teren stadionu Gryfa Słupsk przy ulicy Zielonej. Ogrodzenie było nowe, zamontowane w zeszłym roku w ramach trwającej przebudowy obiektu. Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji prosi o kontakt osoby, które mogły być świadkami kradzieży.

Do kradzieży elementów ogrodzenia stadionu Gryfa Słupsk przy ulicy Zielonej doszło w miniony weekend. Złodzieje zdemontowali 7 przęseł ze znajdującego się za boiskiem treningowym płotu. Każdy panel ma około dwóch metrów szerokości i był koloru ciemnografitowego. Jak łatwo więc policzyć, zniknęło prawie 14 metrów ogrodzenia. To pierwszy akt wandalizmu na obecnie przebudowywanym stadionie. Nowy płot został zamontowany w zeszłym roku w ramach pierwszego etapu modernizacji obiektu. W minionych dniach Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który nim zarządza zamontował już zastępcze przęsła, jednak w innym kolorze niż oryginalne. Jak się okazało, zrobiono to pospiesznie i niedokładnie, więc one również mogą stać się łatwym łupem złomiarzy.

Ktoś odkręcił śruby i wyciągnął siedem przęseł – informuje Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Jesteśmy teraz w takiej sytuacji, że musimy to naprawić, ale jesteśmy zaniepokojeni, że coś takiego się dzieje. Tyle lat czekaliśmy na to ogrodzenie. Tyle pracy na nie poświęciliśmy naszej jak i wielu osób, które starały się o środki finansowe i o samą realizację tej inwestycji, że być może za pośrednictwem, mediów uda się znaleźć winnego. Przede wszystkim po to, żeby zaoszczędzić kolejne części tego ogrodzenia, bo zdajemy sobie sprawę, że te sytuacje mogą się powtarzać. Liczę na to, ale sami we własnym zakresie też będziemy szukać, co czynimy za pośrednictwem naszego portalu społecznościowego. Sprawa jest oczywiście zgłoszona na policję.
Osoby, które mogą posiadać wiedzę na temat tej kradzieży i pomóc w ujęciu sprawców proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio do Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szczecińskiej lub telefonicznie pod numerem 59 844 75 31. Jak podkreśliła dyrektor SOSIR-u, na stadionie znajduje się monitoring, ale nie obejmuje on całego obiektu.

Monitoring jest, ale nie ma chyba szansy, żeby objął on całą część obiektu – mówi Agnieszka Klimczak. – Przede wszystkim skupiliśmy się na miejscach, w których przebywają użytkownicy, gdzie grają sportowcy, żeby zapewnić bezpieczeństwo ludziom. Niestety nie do kończ monitoring obejmuje tę część płotu, która jest najmniej widoczna.
Przypomnijmy. Przebudowa stadionu Gryfa Słupsk przy ulicy Zielonej trwa od 2020 roku i została podzielona na etapy. Pierwszy z nich obejmował budowę ogrodzenia terenu, wiaty wejściowej i kasy biletowej. Drugi etap rozpoczął się jesienią ubiegłego roku, a jego celem jest budowa nowych trybun za bramkami. Powstanie też kontenerowa szatnia dla zawodników. Modernizacja ma potrwać do końca czerwca 2022 roku. Koszt realizacji obu etapów wynosi około 3 milionów złotych z czego większość pochodzi ze środków budżetu państwa. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.