K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Noga z gazu

0

Po tegorocznych zmianach w taryfikatorze mandatów za przekroczenie prędkości grożą surowe kary. Przekonało się o tym trzech kierowców, którzy w ubiegłym tygodniu przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym i stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

W ubiegłym tygodniu trzech kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące. Przekroczyli oni prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Po tegorocznych zmianach w taryfikatorze opłat nałożono na nich również wysoką karę finansową.

– W minioną środę policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, pełniący służbę w ramach grupy Speed, zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 51 km/h, dokładnie o 52, 54 i 63 km/h – informuje sierż. szt. Jakub Bagiński, p.o. rzecznika prasowego KMP w Słupsku. – Wszyscy ci kierowcy zostali ukarani zgodnie z nowym taryfikatorem wysokimi mandatami w kwocie od 1,5 tysiąca do 2 tysięcy złotych. Przypominamy o nowym taryfikatorze, o tym, że zdecydowanie wzrosły kwoty nakładanych przez funkcjonariuszy mandatów i apelujemy o odpowiedzialność na drodze.

Jeżeli którykolwiek z ukaranych kierowców w ciągu dwóch lat znów przekroczy prędkość, kwota mandatu, jaki może zostać na nich nałożony, zostanie podwojona. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.