K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Marsz przyjaźni

0

7 lutego o godzinie 11 ulicami Słupska przejdzie „Marsz przyjaźni w obronie gminy Słupsk”, zorganizowany jako protest przeciwko zmianom administracyjnym miasta. Pochód rozpocznie się i zakończy na placu Zwycięstwa.

Sprzeciw w sprawie przyłączenia przez miasto części terenów należących do gminy Słupsk wyrażą uczestnicy zaplanowanego na poniedziałek wydarzenia. Protest w formie przemarszu ulicami Słupska odbędzie się pod hasłem „Marsz przyjaźni w obronie gminy Słupsk”.

– Marsz przyjaźni odbędzie się w poniedziałek, 7 lutego. Chcielibyśmy wystartować o godzinie 11 spod urzędu miejskiego na placu Zwycięstwa. Trasa jest znana. Przemierzymy ulice Słupska, aby wspólnie z mieszkańcami gminy Słupsk, z mieszkańcami miasta, których również serdecznie zapraszamy, z mieszkańcami powiatu i całego regionu słupskiego wyrazić nasz sprzeciw przeciwko inicjatywie Rady Miejskiej w Słupsku – mówi Ewa Guzińska, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Słupsk. – Formalności są już spełnione. Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów, ale myślę, że kwestia jest tak ważna, że mimo złej pogody uczestnicy marszu dopiszą.

Protest zorganizowała OSP Krępa Słupska we współpracy z gminą. Przewidywany czas przemarszu – około godziny. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.