K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Punkt pobrań

0

Od poniedziałku, 31 stycznia, punkt pobrań przy szpitalu przy ulicy Hubalczyków wydłuża godziny funkcjonowania i pobierania wymazów w kierunku koronawirusa. Spowodowane jest to bardzo dużym wzrostem liczby osób kierowanych na testy.

Punkt pobrań przy szpitalu wojewódzkim w Słupsku wydłużył godziny funkcjonowania i pobierania wymazów. Spowodowane jest to dużym wzrostem liczby osób kwalifikowanych do wykonania testów w kierunku zakażenia koronawirusem.

– W związku z tym, że zwiększa się liczba osób, które mają stwierdzone zachorowania na covid i jest rosnąca liczba osób, które mają podejrzenie zachorowania na tę chorobę, to tak samo rośnie liczba osób ze skierowaniami na wymaz. W związku z tym postanowiliśmy wydłużyć godziny pracy punktu wymazowego przy naszym szpitalu i od poniedziałku do piątku będzie on działał w godzinach od 8 do 17, w soboty od 8 do 13 i w niedziele od 8 do 12 – informuje Monika Zacharzewska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Tych osób, które mają podejrzenie zakażenia SARS-CoV-2 i które wymagają potwierdzenia tego bądź zaprzeczenia, jest sporo. Chociażby wczoraj mieliśmy takich osób 305 i w zasadzie ta liczba się utrzymuje.

Z powodu niewielkiej liczby placówek zajmujących się badaniem na obecność koronawirusa punkt przy SOR-ze odwiedzany jest przez bardzo dużą liczbę osób. Wydłużenie czasu pracy ma pozwolić na wydajniejsze realizowanie zadań i przyjmowanie pacjentów. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.