K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Inwestycje na obecny rok

0

W Słupsku na obszarze rewitalizacji trwają prace nad inwestycjami służącymi poprawie jakości życia mieszkańców. W tym roku wykonana ma zostać między innymi odbudowa baszty przy ul. Francesco Nullo oraz budowa ogrodów deszczowych przy pl. Dąbrowskiego i ul. Paderewskiego.

W tym roku na obszarze rewitalizacji zaplanowano zakończenie trwających i nowych inwestycji, służących poprawie jakości życia mieszkańców. Takich zadań jest kilkanaście. Wśród nich warto wymienić przełożoną z poprzedniego roku odbudowę baszty wraz z budynkiem przymurnym przy ulicy Francesco Nullo.

– Ulica Francesco Nullo – trudny obszar, inwestycja – przyznajemy się państwu – z opóźnieniem paromiesięcznym. Okazało się, że odkryto więcej, niż się spodziewano na tym obszarze, także w kontekście archeologicznym, przeszłości Słupska. Te elementy, które miały zostać zachowane i wbudowane w nową kubaturę, okazały się, po pierwsze, atrapą w dużej części powojenną, a po drugie, były w dużo gorszym stanie, niż się spodziewano – mówi Paweł Krzemień, kierownik Referatu Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Zachęcam zresztą, aby podejść. Widać, że mur jest odspojony wewnętrznie, że wypełniony jest gruzem. Nie jest to pierwsza taka niespodzianka w zakresie murów miejskich Słupska, ale niespodzianka bardzo przykra, która niestety spowodowała konieczność uwzględnienia tych okoliczności w dokumentacji technicznej. Na szczęście wydaje się, że ten proces ma się ku końcowi i jeszcze w pierwszym kwartale rozpoczną się właściwe prace, aby basztę i budynek przymurny w tym obszarze wykonać.

Zakończyć się ma także modernizacja podwórka przy ulicach Armii Krajowej, Partyzantów i Szkolnej. Swoje oblicze ma zmienić także ulica Wiejska w Słupsku, która zostanie całkowicie przebudowana, wraz z budową ścieżki rowerowej i wyznaczeniem buspasa. To nie koniec działań przyjętych do realizacji na ten rok.

– W tym roku wreszcie ruszymy ze słupskimi trawnikami deszczowymi. Kluczowa wręcz i wizerunkowo bardzo ważna lokalizacja to plac Dąbrowskiego i zagospodarowanie zielenią zarówno tych przestrzeni wokół centralnego ronda, jak i w enklawach przy głównych ciągach pieszych. Również w ramach trawników deszczowych ulica Paderewskiego. Zachęcam, żeby wejść na fanpage Rewitalizacja Słupsk. Jeśli zerkną tam państwo na mapę, to faktycznie tych inwestycji jest bardzo dużo. Jedności Narodowej, ulica Murarska – to także taki obszar, który wielu mieszkańców wskazuje – pewnie także u was, w telewizji – jako obszar, który po prostu budzi wstyd. Mieszkańcy wstydzą się pokazywać swoim gościom, turystom tę część miasta. Szykujemy się więc z procesem inwestycyjnym także w tych obszarach, co jest zapowiedzią, że lata 2023-2024 również powinny obfitować w inwestycje infrastrukturalne.

Z pełną mapą inwestycji na rok 2022 zapoznać się można na stronie internetowej miasta Słupska. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.