K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Książka i audiobook

0

Teatr Lalki „Tęcza” wydał książkę zatytułowaną „Damroka. Olbrzymy, czarodzieje i ludzie” autorstwa Tomasza Mana. Egzemplarze zawierają także płytę CD z audiobookiem zrealizowanym z udziałem aktorek i aktorów teatru. Książki są do nabycia m.in. w siedzibie „Tęczy”.


Pomysł na wydanie książki zrodził się w trakcie trwania pandemii. Zamknięcie teatru na wiele miesięcy przyniosło całemu zespołowi Teatru Lalki „Tęcza” nowe pomysły na poszukiwanie przestrzeni do realizacji ciekawych działań artystycznych. Padło na wydanie książki „Damroka. Olbrzymy, czarodzieje i ludzie”, w której najmłodsi czytelnicy mogą poznać przygody Damroki, rezolutnej dwunastolatki, która spotyka na swojej drodze szereg niezwykłych postaci. Tytuł ten nie jest przypadkowy, treść książki nawiązuje bowiem do pomorskich legend i baśni kaszubskich, którymi zafascynowani są jej autor – dramaturg i reżyser słuchowisk radiowych Tomasz Man – oraz Michał Tramer, dyrektor teatru. Wspólna pasja przerodziła się także w nagranie audiobooka, w którym łącznie wzięło udział 10 osób – aktorów i innych pracowników „Tęczy”. Dużym plusem książki jest jej strona plastyczna. Znajdziemy tu piękne ilustracje wykonane przez artystkę Alicję Kocurek.
– To jest książka dla dzieciaków w wieku szkolnym, można powiedzieć 10+, ale i dla starszych czytelników lubujących się w stylu fantasy – mówi Michał Tramer, dyrektor Państwowego Teatru Lalki „Tęcza”. – Książka jest mocno umieszczona w rzeczywistości związanej z mitologią słowiańską, a szczególnie kaszubską. Damroka, kilkunastoletnia dziewczynka, dostaje się w tajemniczy sposób do świata pomorskich dziwów, zaludnionego przez rożne postaci z legend pomorskich.
Książkę „Damroka. Olbrzymy, czarodzieje i ludzie” autorstwa Tomasza Mana wraz z dołączoną do niej płytą CD zawierającą audiobook można nabyć w kasie teatru lub zamówić przez stronę internetową „Tęczy” i adres mailowy: [email protected]. Można ją także dostać w mieszczącej się na Starym Rynku kluboksięgarni „Cepelin” oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Tuwima. Projekt książki i audiobooka został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Słupsk. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.