K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dofinansowanie drogi

0

Powiat słupski otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,75 miliona złotych na trwającą modernizację drogi z Siemianic do Jezierzyc. Na całej długości poszerzonej do 6 metrów drogi wykonana zostanie m.in. ścieżka pieszo-rowerowa.

Od poprzedniego roku trwa przebudowa drogi łączącej miejscowości Siemianice i Jezierzyce. Powiat słupski otrzymał właśnie dofinansowanie w wysokości 1,75 miliona złotych z programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych ziemi słupskiej na lata 2019-2024. Jest to już drugie dofinansowanie przyznane na realizację tej drogi.

– Odcinek prawie 5 kilometrów pomiędzy Siemianicami a Jezierzycami – to przebudowa drogi, ale również ciąg pieszo-rowerowy. Inwestycja to łącznie ponad 5,6 miliona złotych – mówi starosta powiatu słupskiego Paweł Lisowski. – W związku z tym, że ta droga, ta inwestycja jest finansowana z programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych ziemi słupskiej, programu, który związany jest z tarczą antyrakietową, to w poprzednim roku zawnioskowaliśmy do pana wojewody o wsparcie z tego programu. Wydatkowaliśmy kwotę tego wsparcia 1,75 miliona złotych i część prac została już wykonana. W tym roku także złożyliśmy wniosek i wojewoda właśnie ogłosił, że przyznaje nam kolejne dofinansowanie w takiej samej wysokości 1,75 miliona, czyli razem 3,5 miliona złotych. Na resztę składamy się wspólnie z samorządem gminy Słupsk. Po ustąpieniu zimy wykonawca wraca na budowę i do miesięcy wakacyjnych – jestem przekonany – zostanie ukończona, a mieszkańcy będą mogli korzystać z szerokiej drogi i ciągu pieszo-rowerowego.

Co z nowo realizowaną inwestycją w kontekście ewentualnej fuzji miasta Słupsk i części gminy Słupsk, w obszarze której droga częściowo się znajduje?

– Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie – mówi starosta słupski – ale rzeczywiście tak jest, że ta inwestycja, która jest właśnie realizowana, przy niemałym przecież wkładzie finansowym powiatu słupskiego czy gminy Słupsk, w sytuacji, gdyby doszło do wchłonięcia sołectwa Siemianice, duży odcinek drogi znalazłby się administracyjnie w mieście Słupsku. Dla mnie najważniejsze jest jednak teraz to, że z tej drogi będą mogli korzystać mieszkańcy, którzy dzisiaj tam mieszkają. Robimy to przecież dla nich.

W zadaniu zawarto poszerzenie jezdni do 6 metrów, wybudowanie pasa pieszo-rowerowego i wykonanie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Przebudowywana droga powiatowa stanowi jeden z kluczowych dojazdów do węzła drogowego S6. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.