K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tablice rejestracyjne

0

Z końcem stycznia wprowadzone zostały długo wyczekiwane ułatwienia związane z rejestracją pojazdów. Nie trzeba już zmieniać tablic rejestracyjnych, co pozwoli uniknąć opłat w urzędzie. Od września zniknąć ma także obowiązek posiadania nalepek na szybie z numerem rejestracyjnym.

31 stycznia tego roku wprowadzono długo wyczekiwane ułatwienia dla kupujących samochody. Obowiązująca już zmiana pozwala nabywcy zatrzymać dotychczasowe numery rejestracyjne. Dzięki temu rozwiązaniu uniknie on opłat w urzędzie za nowe tablice. Warunkiem zatrzymania tablice jest ich dobry stan techniczny, jak również ich zgodność z obowiązującym wzorem.

– Te tablice rejestracyjne, które są aktualne, będzie można zostawić – informuje Piotr Tomaszewski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku. – Druga istotna zmiana to możliwość wyrejestrowania czasowego pojazdu, jeśli trzeba go naprawić, bo uszkodzeniu uległy np. istotne elementy nośne czy konstrukcyjne pojazdu. Tak więc będzie go można czasowo wycofać z ruchu, a to może wiązać się z mniejszą kwotą ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, którą należy zapłacić. Podobnie sprawa ma się w przypadku zmiany bądź niewymieniania tablic rejestracyjnych. Jeśli pozostaniemy przy dotychczasowym numerze poprzedniego właściciela, unikniemy opłaty za wydanie nowych tablic rejestracyjnych. Dalsza część zaplanowanych zmian dotyczy 4 września br. Będzie to obejmowało brak konieczności wydawania nalepek kontrolnych i karty pojazdu, a co za tym idzie – kolejne oszczędności dla nowego nabywcy pojazdu.

Przypomnijmy, że obowiązują też zmiany związane są z rozwojem elektronicznego systemu ewidencji pojazdów. Dzięki niemu już od dłuższego czasu nie musimy jeździć samochodem z prawem jazdy i dowodem rejestracyjnym w portfelu. Nie musimy też posiadać przy sobie dowodu obowiązkowego ubezpieczenia OC. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.