K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wystawa w herbaciarni

0

Słupska Herbaciarnia w Spichlerzu Richtera to miejsce przyjazne nie tylko herbacianym smakoszom, ale i ludziom kultury. Tym razem do końca marca oglądać w niej można prace artystyczne uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Witkiewicza w Słupsku.

Do końca marca w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera oglądać można prace artystyczne uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Witkiewicza w Słupsku. Prace powstawały w roku szkolnym. Wśród nich znajdziemy między innymi rysunki, projekty architektoniczne i fotografie.

– Są to prace, które odpowiadają na konkretny temat, ale potraktowany w sposób nieszablonowy. Co widać chociażby w pracy z rysunku malarstwa, gdzie tematem był portret rodzinny. Mamy tam trzy fajne prace malarskie – dwójka kosmitów przy wschodzącym słońcu, maski gazowe w oknie, a więc pokazanie tego tematu trochę od innej strony, czy też choćby plakaty Islandia czy Rosja, gdzie można zobaczyć, w jaki sposób uczniowie potraktowali – wydaje się – tematy banalne, w sposób niestandardowy – mówi Sergiusz Powałka, współorganizator wystawy. – Część była pod moim okiem, prace rysunkowo-malarskie, prace fotograficzne – Weronika Jędrzejczak, prace projektowe, plakaty – Katarzyna Serafin, architektura wnętrz – Julita Rzepka, rzeźby od Michała Rosy. Tak więc sporo było osób, które nad tym czuwały.

Po zakończeniu wystawy w herbaciarni prace prawdopodobnie zostaną przeniesione do Centrum Handlowego Jantar. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.