K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kontrole truck & bus

0

Wczoraj na terenie województwa pomorskiego policjanci prowadzili akcję wzmożonych kontroli autobusów i ciężarówek. Działania pod nazwą „Truck & Bus” miały na celu między innymi eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie.

Wczoraj na terenie województwa pomorskiego prowadzone były policyjne działania pod nazwą „Truck & Bus”. Celem akcji było między innymi wychwytywanie pojazdów niesprawnych technicznie, jak również ujawnianie nieprawidłowości w przewozach osób.

– W trakcie jednej z kontroli policjanci zatrzymali 31-letniego kierującego, który nie posiadał aktualnych badań technicznych w pojeździe marki MAN. W trakcie rozmowy z kierowcą, w trakcie prowadzonych czynności okazało się, że nie realizuje on obowiązku prowadzenia zapisu przebiegu jazdy, nie korzysta z karty kierowcy, w związku z czym nierejestrowana była prędkość i przebieg jazdy, a także informacja na temat czasu jazdy, przerw itd. – mówi sierż. szt. Jakub Bagiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku. – W związku z tym policjanci nałożyli na tego kierowcę mandat w wysokości 2 tysięcy złotych, a także z uwagi na obowiązujące od 1 stycznia 2022 roku przepisy zatrzymali na okres 3 miesięcy prawo jazdy tego kierowcy.

Z konsekwencjami prawnymi musi się liczyć również pracodawca, na rzecz którego kierowca wykonywał przewóz. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.