K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolejny Ład

0

Miasto Słupsk już niedługo złoży kolejne propozycje inwestycji do rządowego programu Polski Ład. Wśród nowych wniosków mają znaleźć się między innymi przebudowa ulicy Portowej i poprawa infrastruktury słupskich szkół.

Do 15 lutego samorząd Słupska ma czas na złożenie kolejnych propozycji inwestycyjnych do rządowego programu Polski Ład. Wśród nich znalazła się propozycja radnych PiS, którzy dostrzegają konieczność poprawy infrastruktury słupskich szkół.

– Po wielu dyskusjach z radnymi zdeklarowaliśmy, że do kolejnego rozdania czy też pozyskania środków w ramach Polskiego Ładu aplikujemy o 20 milionów na poprawienie infrastruktury szkół słupskich, czyli przyjmujemy wniosek kolegów ma świadomość, że oświata jest bardzo drogą inwestycją i że co roku jako miasto dokładamy już teraz 80 milionów złotych do funkcjonowania inwestycji ponad subwencją. Ale że ciągle jest to wyzwanie i chcemy, aby nasza młodzież, nasi uczniowie, także młodzież z całego powiatu ucząca się w Słupsku miała coraz lepsze warunki – mówi prezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Kolejny wniosek o dofinansowanie w kwocie 8 milionów złotych samorząd chce zgłosić z myślą o przebudowie ulicy Portowej. Inwestycja ta musi zostać dostosowana do remontowanej w tym momencie drogi krajowej 21 ze Słupska do Ustki. Trzecim zadaniem jest pozyskanie środków na dokończenie remontu stadionu przy ulicy Zielonej.

– Chcemy postawić kropkę nad „i”. Jak powiedziałam, kultura, oświata i sport są dla mnie bardzo bliskie. A więc sport – tym razem dokończenie modernizacji stadionu przy ulicy Zielonej. Ta kropka na „i” to będzie jeszcze zrobienie oświetlenia, na co mamy dokumentację. Bardzo istotne w tych projektach do Polskiego Ładu jest to, żeby była gotowość dokumentacyjna. Na Portową mamy dokumentację, na Zieloną też. Będziemy natomiast tę dokumentację przygotowywali na działania wzmocnienia infrastruktury edukacyjnej – mówi prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka. – I 15 lutego, a może 14, w święto miłości, nasze projekty złożymy. Poza tym istnieje jeszcze możliwość złożenia projektów w programie Polski Ład – popegeerowskie tereny, ponieważ miasto Słupsk jest w kategorii miast, które miały fragmenty działalności dawnych PGR-ów i miały mieszkańców dawnych PGR-ów. Tu też będziemy składali dwa trochę skromniejsze wnioski.

Niestety do tej puli wniosków nie udało się wpisać zapowiadanej przebudowy filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Środki na tę inwestycję miasto będzie próbowało pozyskać w inny sposób. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.