K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zrealizuj projekt

0

Miasto Słupsk wraz z Centrum Inicjatyw Obywatelskich zrealizują projekt pn. „Obywatele i kształtowanie przestrzeni”. W ramach projektu odbędą się między innymi warsztaty, których uczestnicy będą mogli tworzyć propozycje działań w przestrzeni miejskiej.

Miasto Słupsk oraz Centrum Inicjatyw Obywatelskich wraz z organizacjami z Dubrownika i Reykjaviku realizują projekt „Obywatele i kształtowanie przestrzeni”. W ramach projektu 9 lutego o godzinie 12 i 16 odbędą się tematyczne warsztaty.

– Z inicjatywą tego projektu wyszło miasto, ponieważ miasto potrzebuje opinii mieszkańców w tych sprawach, które dotyczą przestrzeni, czyli gdzie są miejsca, które warto zagospodarować w sposób ciekawy, użyteczny dla mieszkańców, ale także nadając trochę kierunek, żeby to zagospodarowanie było odpowiedzialne, nie szkodziło środowisku i spełniało w maksymalnie możliwym stopniu potrzeby społeczne mieszkańców – mówi Inga Kawałek z Centrum Inicjatyw Obywatelskich. – Zachęcamy do tego, żebyście wyszli z domów, rozejrzeli się, bo w zakamarkach naszych osiedli jest wiele takich punktów, które wymagałyby poprawy. Może mamy jakiś ciekawy pomysł na konkretne miejsce w mieście, które można by zagospodarować? Na to będzie doskonała szansa, bo nie tylko zapraszamy was do konsultacji i do warsztatów, ale i do tego, aby realnie zaproponować pomysły, które miasto zrealizuje. Na razie rozpoczynamy fazę konsultacji, ale realnie inwestycje, które zostaną wybrane i zmieszczą się w kwocie 1,5 miliona złotych pochodzącej z offsetu za tarczę antyrakietową, zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Podczas warsztatów w CIO zaprezentowane zostaną dobre praktyki w przestrzeni miejskiej czy przykładowe koszty wybranych elementów infrastruktury. Zgłosić się do udziału w zajęciach można na stronie internetowej miasta. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.