K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzień Bezpiecznego Internetu

0

Dziś, 8 lutego, na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku przygotowała dla czytelników dwie wystawy. Jedna z nich znajduje się w wypożyczalni, a druga w holu biblioteki.

Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiła Komisja Europejska w 2004 roku w ramach programu „Safer Internet”. Jego celem jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Ważnym aspektem jest także edukowanie rodziców i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa online oraz czyhających tam zagrożeń. W Polsce święto obchodzi się od 2005 roku, a jedną z instytucji, która aktywnie włącza się w promowanie jego idei jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku. Czytelnicy, którzy ją odwiedzą mogą obejrzeć dwie wystawy, z których jedna znajduje się w wypożyczalni, a druga w gablocie w holu. Część z prezentowanych książek można wypożyczać, a część jest możliwa do przeczytania wyłącznie na miejscu, w czytelni.
– Polecamy te książki rodzicom, którzy często nie mają odpowiedniej wiedzy lub za małą, żeby zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo podczas korzystania z nauczania zdalnego czy swobodnego korzystania z internetu – mówi Danuta Grzybowska z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku. Polecamy też samej młodzieży i dzieciom, bo rodzic może wypożyczyć książkę dla dziecka, które być może będzie zainteresowane taka problematyką. Warto wiedzieć więcej, warto przyjść do naszej biblioteki i zapoznać się z naszą ofertą dotycząca bezpieczeństwa w sieci. Tym bardziej, że coraz więcej czasu spędzamy w sieci. Korzystamy z usług w internecie i po prostu warto wiedzieć, czego można się spodziewać i zapobiegać różnym przykrym przypadkom, które mogą się zdarzyć podczas serfowania, zakupów w sieci czy podczas nawiązywania nowych kontaktów międzyludzkich.
Książek uświadamiających skalę zagrożeń jest dużo więcej niż prezentują obydwie wystawy. Biblioteka oferuje także filmy poruszające istotę bezpieczeństwa w internecie, które mogą wykorzystać m.in. nauczyciele na lekcjach. Pracownice biblioteki zachęcają także do skorzystania ze znajdującej się na stronie internetowej biblioteki kartoteki
problemowej, gdzie można znaleźć artykuły na ten i inne tematy w prenumerowanych przez nią czasopismach. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.